+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice Odeje KED izgubile po podaljšku
slikcaČlanice Odeje KED so proti ekipi Ježice pokazale, da lahko igrajo. Po izenačeni tekmi, so imele v končnici smolo in zmaga je odšla v Ljubljano.
ŽKD Ježica : Odeja KED 75:72 (24:15, 11:16, 18:13, 13:22, 9:6)

Strelke:
Ježica: Berdajs 24 (10:11), Panič 5, Pavli 4 (2:2), Osterman 10 (4:4), Špacapan 2, Trebec 17 (5:7), Čuk 13 (2:2).

Odeja KED: Rešek 12 (8:10), K. Oblak 13 (0:4), Brdnik 2, Jovović 9, Škof 16 (3:3), Krznarič 9 (1:1), Ljubenovič 5, Vene 6.

Ježica je tekmo začela z 9:0, prav s takšno razliko pa je končala prvo četrtino (24:15). V drugi četrtini so domačinke nekoliko popustile in Odeja se je do glavnega odmora približala le na štiri točke zaostanka. Ljubljančanke so bile v drugem delu še vedno za spoznanje boljše od gostiteljic ter se ponovno oddaljile na 10 točk prednosti. Domačinke so vodstvo ohranile vse do zadnjih dveh sekundah tekme, potem pa je Škofova zadela prosti met za izenačenje in podaljšek. Dodatnih pet minut tekme so bolje odigrale Ježičanke, ki so se tako veselile druge zmage v 1. SKL za ženske za prvaka.

Izjavi trenerjev:
Vlado Velikonja, trener Ježice: "Iz poraza se naučiš več kot iz zmage. To so dokazala danes moja dekleta in se po medli igri v soboto, tokrat prikazala v povsem drugačni luči. Krasile so nas lepe poteze in hitra igra. Tekmo smo začeli odločno in odigrali, kot smo se dogovorili. Žal pa je prehitro vodstvo igralkam odvzelo strast in smo dovolili vedno neugodnim gostjam, da so prav do zadnjih sekund rednega dela izenačile. Vendar smo tudi v podaljšku zmogli bolj kontrolirano igro in zasluženo zmagali. Čestitam svojim dekletom za prikazano, prav tako pa gostjam za korektno borbo. Sedaj nas ta rezultat ne sme uspavati, temveč nas še bolj obvezuje."

Tomaž Bernot, trener Odeje KED: "Sama tekma se je odvijala po pričakovanju in je bila, tako kot obe prej, odločena v zadnjih trenutkih. Sam začetek sicer ni kazal na to, saj smo začeli »v krču«, tako kot zadnjo doma proti Postojni. K sreči smo se pravi čas zbudili in pokazali, da še vedno znamo odigrati dobro, če le pristopimo k igri s pravim odnosom, voljo in željo po zmagi. Kljub porazu moram danes svoja dekleta pohvaliti za prikazano, domačim pa čestitam za zmago."