+386 59 935 619

03128-1000010043

Prepričjivo boljši od Alposa v gosteh
slikcaKošarkarji TCG Mercatorja so zabeležili 7 zmago v ligu UPC Telemach in se "povzpeli" na 5. mesto na prvenstveni lestvici.
Alpos Šentjur : TCG Mercator 55:86 (12:24, 7:20, 15:19, 21:23)
Šentjur - Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur,
gledalcev 300, sodniki: Vučkovič (Maribor), Kolar (Ig), Rener (Koper).

Alpos Šentjur: Lapornik 9, Pelc 4, Dragšič 5 (1:1), Sebič 8, Kobale 2, Ribežl 3, Koštomaj 1 (1:2), Nedeljković 4, Misirača 11 (1:1), Ferme 2.

TCG Mercator: Ljubenovič 3 (3:4), Finžgar 18 (3:4), Skok 26 (1:2), Murič 14 (3:4), Julevič 7 (1:2), Eržen 18 (2:2).

V taboru domače ekipe so se pred tekmo nadejali, da bodo leto 2007 zaključili z zmago, dve točki pa bi Šentjurčane povsem približalo želenemu sedmemu mestu lige UPC Telemach, ki še vodi v boj za prvaka. Optimizem trenerja gostiteljev Matjaža Čuješa je bil še toliko večji, saj je proti Škofjeločanom vnovič lahko računal na vse igralce. Po poškodbi sta se namreč na parket spet vrnila Koštomaj in Ribežl, toda upi o uspehu so se hitro razblinili.

Veliko bolj izkušeni gosti so že po prvi četrtini pokazali, da na njihovi strani niso le izkušnje, temveč tudi kakovost, ki so jo s pridom unovčili od prve minute dvoboja dalje. Po prvih desetih minutah so imeli na kontu že 12 točk prednosti, ravno toliko kot jih je domačo moštvo v tem razdobju doseglo v celoti. Potem ko so Šentjurčani v drugi četrtini dosegli vsega sedem točk, dvomov o zmagovalcu v dvorani Hruševec ni bilo več. Moštvo TCG Mercator je tako doseglo že svojo sedmo zmago v ligi, medtem ko so šentjurski košarkarji že devetič izgubili.

Kaj sta po tekmi povedala trenerja:

Matjaž Čuješ, trener Alposa Šentjurja: "Moštvu TCG Mercatorja čestitam za zasluženo zmago, saj so prikazali zares odlično igro. Mi smo pregoreli v veliki želji, za nameček pa so se tekmeci sprva 'odlepili' tudi z nekaj vetra v hrbet. Tega so pač z velikimi izkušnjami znali izkoristiti, mi pa smo po mesecu dni znova pokazali slabšo igro. Fantom kljub temu nimam česa zameriti, ob tem pa vse ostaja odprto. Za to le glave gor!"

Matic Vidic, trener TCG Mercatorja: "Zmagali smo povsem zasluženo, ves čas nadzorovali potek dogodkov in se držali prav vsega, kar smo se dogovorili. Mojim košarkarjem, ki so se tokrat še posebej potrudili in zmagali za Tomaža Mezka, čestitam za izjemno borbenost, vsem pa ob tem želim še srečno in uspešno leto 2008."