+386 59 935 619

03128-1000010043

Tudi v drugo boljši od Elektre Esotech
slikca12. krog lige UPC Telemach je prinesel 6 zmago domače ekipe. Ločani so tako na sredini prvenstvene lestvice z polovičnim izkupičkom zmag in porazov.
TCG Mercator : Elektra Esotech 82:78 (23:15, 16:23, 19:20, 24:20)
Škofja Loka - Dvorana Poden,
gledalcev 350,
sodniki: Poljanšek (Žiri), Podlesnik (Ljubljana), Dovč (Domžale).

TCG Mercator: Ljubenovič 5 (2:2), Mezek 3 (1:2), Finžgar 24 (3:5), Skok 23 (7:8), Murič 3 (3:4), Julevič 9, Eržen 12 (4:6), Vodončnik 3.

Elektra Esotech: Dobovičnik 3, Kunc 17 (7:7), Vrečko 10 (3:3), Jeršin 11 (0:3), Vidovič 9 (3:3), Šimunič 16 (4:6), Bubnič 12 (5:6).

Derbi sredine lestvice, - obe moštvi sta do medsebojnega srečanja imeli po pet zmag -, je bil pričakovano izenačen in odločen šele v zadnjih minutah. Obe moštvi sta igrali v valovih, saj je bila nekaj časa v vodstvu domača ekipa, nato gostujoča, v zadnjih minutah pa so bili bolj zbrani Škofjeločani.

Tekma je imela čuden potek. Gosti so povedli z 2:0, nato je domačim uspel najprej delni izid 7:0, po izidu 8:5 pa še 12:0, tako da so imeli na polovici predvsem po zaslugi Skoka in Juleviča že 15 točk prednosti (20:5). A tako hitro kot so prišli do visokega vodstva, so ga tudi izgubili. Potem ko na začetku druge četrtine tri in pol minute niso dosegli koša, je nasprotnik prišel do vodstva s 26:23, še slabe tri minute pred odhodom so imeli gosti pet točk prednosti (26:31), vendar je nato spet prišel niz domačih, ki so na odmor odšli z vodstvom 39:38.

Z igro toplo-hladno sta ekipi nadaljevali tudi v drugem delu. Gosti so vodili z 58:52, nato domači s 64:58, pa spet gostje s 70:64. Tri minute in 14 sekund pred koncem je bil izid 72:72, Ljubenovič je s trojko domače popeljal v vodstvo, toda s tremi zadetimi prostimi meti je vrnil Vidovič. Izid je bil izenačen še na 76. točki, nato pa so domači povedli z 79:76, prednost pa zadržali do konca.

Med odmorom so se gledalcem predstavili tudi najmlajši člani kluba, ki so prikazali njihove spretnosti in znanje, ki so ga pridobili na treningih v letu 2008.

Kaj sta po tekmi povedala trenerja:

Matic Vidic, trener TCG Mercator: "Kot smo pričakovali, je bila to zelo težka tekma. Gostje so nam povzročali nemalo težav s tremi visokimi igralci. Kljub temu smo s srčno igro ter doslednim izvajanjem dogovorjenih nalog uspeli zmagati. Ponosen sem na svoje fante, čestitam pa tudi ekipi Elektre za korekten boj."

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Kljub porazu čestitam mojim igralcem za dobro predstavo, ki je bila precej nervozna, saj je šlo za derbi sredine lestvice. Zahvaljujoč našim napakam na začetku tekme so gostitelji hitro pobegnili, a smo jih z dobro igro do konca prvega polčasa ujeli. V drugem delu sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, v izenačeni končnici pa je zmaga ostala doma. Ne bi bilo nezasluženo, če bi dve točki osvojili mi."