+386 59 935 619

03128-1000010043

Helios boljši le za 4 točke
slikcaV 8. krogu lige UPC Telemach so košarkarji TCG Mercatorja v domači dvorani izgubili z rezultatom 76:80.
TCG Mercator : Helios Domžale 75:80 (20:21, 17:24, 23:27, 15:8)
Škofja Loka - Dvorana Poden,
gledalcev 200,
sodniki: Petek (Maribor), Rener (Koper), Milher (Celje)

TCG Mercator: Mezek 3 (1:2), Finžgar 17 (2:3), Skok 15 (4:4), Murič 6 (0:1), Julevič 13 (4:5), Nicaj 13 (2:3), Eržen 9 (3:4).

Helios Domžale: Janža 7 (4:4), Zalokar 6, Troha 7 (1:2), Ingram 14 (2:2), Zagorc 8 (0:4), Krušič 11 (3:3), Žerak 7 (3:3), Močnik 4 (1:4), Laškevič 14 (2:2), Krejič 2.

Košarkarji Heliosa so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi UPC Telemach, skupno sedmo, tako da z izkupičkom 7-1 ostajajo vodilna ekipa državnega prvenstva. Mercator TCG pa je prekinil niz dveh zmag in s četrtim porazom zdrsnil na polovični izkupiček po osmih krogih.

Glede na to, da so domači košarkarji v dvorani Poden - prvič po katastrofalnih septembrskih poplavah, ki so prizadele tudi njihov športni objekt - nastopili brez treh igralcev (poškodovanih Ljubenovića in Jankoviča ter Kovačević, ki je zapustil klub) so se kar dolgo upirali favoriziranim gostom. Domžalčani so šele v drugi četrtini prišli do nekoliko občutnejše prednosti, ki so jo nadgradili do 25. minute s 67:47. V zadnjem delu pa so se slovenski državni in pokalni prvaki malce preveč sprostili in maloštevilčni domačini bi jih skoraj ujeli. Po več kot petminutnem postu Heliosa so se v 36. minuti približali na 72:66, vendar minuta odmora trenerja Martiča jih je ustavila in Domžale vrnila v zmagovalne tirnice.

Matic Vidic, trener TCG Mercatorja: "V drugi in tretji četrtini smo morda dobili nekaj točk preveč, zato pa v zadnjih 10 minutah prikazali odlično obrambo in se Domžalčanom približali že na štiri točke zaostanka. V finišu, žal, nismo zadeli nekaj 'odprtih' metov in tako so gostje nazadnje rutinirano ter zasluženo zmagali. Ostaja pa nekaj malega grenkega priokusa, saj smo zamudili lepo priložnost za presenečenje."

Zoran Martič, trener Heliosa Domžal: "Vso tekmo smo vodili za nekaj točk, a vsakič, ko smo prednost povečali, v obrambi začeli igrati, kot da je tekma že končana. Gostitelji so vstrajali in nam ves čas onemogočali, da bi si bolj prepričljivo zmgo priigrali že pred koncem dvoboja. Zadovoljen ne morem biti predvsem z obrambo v tretji četrtini."