+386 59 935 619

03128-1000010043

Pionirke zaključile sezono!
slikcaStarejše pionirke so v gosteh z visoko zmago zaključile letošnjo sezono starejših pionirk. Na lestvici so zasedle končno 12. mesto v Sloveniji, kar je za tako mlado ekipo zelo lep uspeh.

ŽKK PANTER ŠENTVID : KK ODEJA KED 38:67 (7:11, 18:14, 8:21, 5:21)
KK ODEJA KED: Homec 7 /1x3/, Tušek 17/1x3/, Hafner, Lazar 2 (4:2), Kreačič 13 (1:1), Bogataj 4 (0:2), Jereb 2 (0:2), Stanonik 16, Mlinar 6, Bošnjak, Dumenčič, Čadež
Tekma se je začela precej živčno, prva pa se je zbrala Ivana, ki je s šestimi zaporednimi točkami Ločankam prinesla vodstvo 6:2. A domačinke so Ločanke hitro ujele in končni rezultat strelsko nenatančne četrtine je postavila Ajda s trojko v zadnjih sekundah. V drugi četrtini so naše igralke v precej spremenjeni postavi (Eva, Neža, Tinky, Ajda in Alenka) zelo dobro kontrolirale potek igre, a v zadnji minuti dovolile mladi Vardjan doseči 7 točk zapored in domačinke so rezultat izenačile. A razloga za paniko ni bilo. Spočita Ivana je v tretji četrtini pokazala zobe in dosegla 11 točk, večino teh z metom iz razdalje, z zelo dobro obrambo pa so naše igralke ušle na varnih 13 točk razlike po treh četrtinah. V četrti četrtini so obrambo še poostrile in dovolile domačinkam doseči le 5 točk, same pa so jih vknjižile 21.

Komentar trenerja Ločank, Fijavž Boruta: »Tekmo smo začeli slabo, mogoče je bilo za to kriv tudi sobotni turnir mlajših pionirk, ko so vse starejše stale svojim »tamalim« ob strani ter tako bile tudi emocionalno prazne. A ob polčasu so se zbrale in odigrale tako kot je potrebno, z malo napakami in učinkovito v obrambi in napadu. Tekmo smo odigrali s osmimi igralkami, saj sem mlajše pionirke namenoma počival zaradi naporne sobote. Moram povedati, da sem z sezono zelo zadovoljen. Naredili smo zelo kvalitetno ekipo, za katero mislim, da bo v naslednjih dveh letih pri kadetinjah posegala po mestih od 5-8. Glavnina ekipe je seveda še mlajša, saj so igralke letnika 93 le štiri. Tako nas čaka spomladi še pionirska liga v kateri bomo poskušali priti kar se da visoko. A vse to bo mogoče le, če bodo dekleta trenirala tako kot so trenirala v zadnjih nekaj tednih. Čestitam za dosežek in kar tako naprej!«