+386 59 935 619

03128-1000010043

Luka Koper na koncu žal boljša od Ločanov
slikcaLočani so v 3. krogu lige UPC Telemach žal doživeli prvi poraz. Žal so tekmo izgubili v zadnjih minutah srečanja v katerem so bili celotno srečanje boljši nasprotnik. Pri Primorcih se je razigral Panić, ki je dosegel v zadnjih 10 minutah, kar 17 točk. Škoda za izgubljeno priložnost. Nova priložnost bo to soboto, ko prihajajo Hopsi.
Luka Koper : TCG Mercator 82:74 (16:22, 15:12, 24:26, 27:14)
Koper - Dvorana OŠ, gledalcev 200,
sodniki: Lovšin (Ljubljana), U. Kolar (Ig), Valič (Preddvor).

Luka Koper: Richter 3, Panić 21 (7:8), Ručigaj 13, Klarica 3 (1:2), Janjuševič 6, Čmer 13 (2:2), Virijević 4 (0:1), Držić 6, Pašalić 13 (3:4).

TCG Mercator: Ljubenovič 4 (2:4), Kovačevič 10 (2:2), Finžgar 21 (5:5), Skok 23 (5:6), Jankovič 2, Julevič 2, Eržen 12 (3:7).

Predrag Milović, od začetka tedna novi trener Kopra, je uspešno začel kariero na Obali. Potem ko je v četrtek sicer izgubil dvoboj pokala Spar, a se vseeno uvrstil v nadaljnje tekmovanje, je v prvi tekmi v ligi UPC Telemach premagal do zdaj neporaženo ekipo TCG Mercator iz Škofje Loke.

Tekma v dvorani Bonifika je bila sila zanimiva in napeta in četudi so bili gostje večji del v prednosti, so na koncu domačini naredili preobrat in dosegli prvo zmago. Na začetku zadnje četrtine so imeli Škofjeločani še šest točk naskoka (57:63), nakar je na sceno stopil Vladimir Panič in praktično sam odločil zmagovalca. 25-letni in 194 centimetrov visoki branilec Kopra je v zadnji četrtini dosegel 17 od svojih 21 točk. Njegovo polaganje v 35. minuti je pomenilo izenačenje na 67:67, njegova trojka 1:31 pred koncem je Koper popeljala v vodstvo s 76:74, s petimi prostimi meti v zadnjih 30 sekundah pa je Panič dokončno potopil goste z Gorenjske.

TCG Mercator bo v naslednjem krogu gostil Hopse s Polzele (3. 11.), Luka Koper pa bo že v torek, 30. oktobra, gostila Geoplin Slovan.

Kaj sta o tekmi povedala trenerja:

Predrag Milović, trener Luke Koper: "Mojim košarkarjem lahko le čestitam za izjemno brobeno igro in prvi par točk v novi sezoni lige UPC Telemach. V napadu smo sicer naredili veliko napak, a v tem trenutku je pač pomembna le zmaga. Za konec bi za zelo dobro predstavo čestital tudi moštvu TCG Mercatorja."

Matic Vidic, trener TCG Mercatorja: "Razloga za poraz sta predvsem dva, in sicer kar 51 točk, ki so nam jih tekmeci dali v drugem polčasu, in dejstvo, da nismo znalu zaustaviti njihovega 'pick'n'rolla'. Poraz ni tragedija, nam je pa lahko žal za zamujeno priložnostjo."