+386 59 935 619

03128-1000010043

Mednarodni košarkarski turnir »Celje 2007«
slikcaKošarkarice Reyerja iz Venezie so zmagovalke mednarodnega turnirja v Celju. Odeja KED je zasedla 4. mesto.
Sobota, 29.9.2007

MERKUR CELJE – ODEJA KED 73: 38 (21:11, 15:11, 18:6, 19:10)

MERKUR: Čonkova 10 (2-2), Klavžar, Tavić 12 (4-6), Bajić 13, Barič 5 (1-2), Verbole 4, Kerin 14 (2-2), Evtoukhovitch 10 (2-2), Prša 2, Zdolšek 3 (1-1).

ODEJA KED: Rešek 2, Grilanc 4 (0-3), Jovović 4 (2-2), Pope 9 (3-4), Brdnik, Čadež, Škof 4, Mijatović 4 (2-3), Oblak 4, Krznarič 1 (1-2), Ljubenovič 6 (1-2), Vene.

Košarkarice so tekmo začele zelo dobro. V začetnih minutah tekme se je poškodovala naša mladinska reprezentantka Teja Oblak. Tejina poškodba je ekipo potrla, saj igra in met nista stekla, celjanke pa so bile strelsko razpoložene. V zadnji minuti tekme se je poškodovala še Nina Grilanc, ki so jo z reševalnim vozilom odpeljali v celjsko urgenco, kjer so ugotovili, da ni hujše poškodbe hrbta in je v nedeljo že lahko zaigrala na tekmi za 3. mesto.

REYER VENECIJA – MEDVEŠČAK ZAGREB 64: 58

Nedelja, 30.9.2007

Tekma za 3. mesto:
MEDVEŠČAK ZAGREB – ODEJA KED 65 : 52 (16 : 22, 22 : 13, 8 : 7, 19 : 10)

ODEJA KED: Rešek (0-1), Grilanc 12 (4-6, 2 trojki), Jovović 2 (0-2), Pope 13 (3-5), Brdnik 4, Čadež, Škof 10 (2 trojki), Horvat, Mijatović 2 (2-3), Krznarič 5 (3-4), Ljubenovič 4 (2-2), Vene.

Prosti mesti:
MEDVEŠČAK ZAGREB 27 : 38
ODEJA KED 12 : 19

V prvem polčasu se je Odeja KED še dobro upirala, v drugem polčasu pa ni našla rešitve za hrvaški napad. Hrvaška ekipa je na tekmi skoraj polovico točk zadela izza črte prostih metov, v drugi četrtini tekme pa so dosegle skoraj vse točke iz prostih metov. Na žalost je bilo pri Odeji KED premalo razpoloženih igralk. Strelsko so bile najbolj razpoložene Pope 13, Grilanc 12 in Škof 10.

Z obeh tekem so igralke Odeje KED odnesle veliko dobrega in nekaj slabega. Na treningih bo potrebno odpraviti površnosti v napadu in obrambi ter se naučiti biti bolj strpne.

Finalna tekma:
MERKUR CELJE – REYER VENECIJA 46: 58 (11:9, 13:13, 9:23, 13:13)

Končni vrstni red:
1. REYER VENECIJA
2. MERKUR CELJE
3. MEDVEŠČAK ZAGREB
4. ODEJA KED

Izjava trenerja Bernota:
»Vabila iz Celja smo bili zelo veseli, udeležba na tako močnem turnirju je vedno dobrodošla. Žal se turnir ni razpletel po naših željah, saj smo že na prvi tekmi izgubili Tejo Oblak, ki si je težje poškodovala koleno in je zanjo sezona že končana. Samo nadaljevanje je bilo sila težavno, saj je poškodba zelo prizadela celotno ekipo, ki od tega trenutka ni več delovala tako kot bi si to želeli. Rezultat tega je bila gladka zmaga Celja in na koncu še poškodba Nine Grilanc, ki pa na srečo ni bila tako huda kot je na začetku kazalo. Naslednji dan smo odigrali veliko bolje, tekmo smo izgubili v sami končnici, kjer so izkušene igralke Medveščaka znale uveljaviti svojo premoč v višini. Sami tekmi sta nam pokazali kje trenutno smo, kaj je dobro in kaj je potrebno popraviti. Veseli predvsem dejstvo, da so se igralke znale psihično zbrati in odigrati dobro kljub vsem težavam, ki so se zgodile dan prej.«