03128-1000010043

Pionirke Odeje KED B visoko zmagale v Mariboru
slikcaPionirke Odeje KED B so se z gostovanja vrnile z zmago.
AJM : KK Odeja KED B 14: 46 (8:19; 2:17; 4:10)

Šmid E. 16 (2/0), Istenič 7 (2:1), Dolenc 8, Pintar 8 (2:0), Jereb 5 (4:1), Muc 2, Prašnikar L., Prašnikar P., Šmid E., Česen N.

Prvo tretjino so igralke Odeje KED B začele s hitro igro in točke dosegale večinoma iz protinapadov. Odlično igro je pokazala Šmid Eva, saj je v tej tretjini dosegla kar 14 točk. V drugi tretjini Ločanke z agresivno obarmbo in borbeno igro, predvsem Hane Jereb, domačinakm niso dovolile meta na koš, in polčas končale z rezultatom 10 proti 36. V zadnji tretjini so svoje znanje pokazale mlajše igralke, ki so kljub nekaj izgubljenimi žogami in drugimi napakami razliko še povečale.

Izjava trenerke Alje Dolenc:
»Na takih tekmah, kjer je nasprotnik precej slabši od nas, so naše napake še bolj očitne. Ogromno problemov predstavlja postavitev napada in osnove odkrivanja in vtekanja, v obrambi pa se dekleta preveč osredotočijo na svojo igralko, namesto da bi spremljala žogo in potek igre. To bo treba popraviti.«