Pionirke izgubile lokalni derbi...
slikcaV nedeljo opoldne so se naše 93 letnice spustile v »lokalni obračun« v veliki dvorani Planina v Kranju...žal pa potegnile krajši konec
Pionirke, 5.krog, 13.5.2007

KK TRIGLAV VADOLI : KK ODEJA 56:45 (13:10, 14:10, 13:14, 16:11)

Strelke: Tušek 10 (1 trojka, 2:1), Hafner 9 (2:1), Stanonik 9 (4:1), Kreačič 8 (6:2), Dumenčič 3 (8:1), Bogataj 2, Jereb 2 (2:0), Homec 1 (2:1), Mlinar 1 (4:1), Bošnjak, Šmid, Čadež

Ločanke so tekmo začele zelo zadržano in nesamozavestno, ter tako v prvih 6 minutah vknjižile samo eno točko, medtem ko so gostje pobegnile na 7 točk razlike. A borbene gostje se niso dale in četrtino zaključile s samo tremi točkami zaostanka. V drugi četrtini so malce popustile in na polčas je domača ekipa odšla s prednostjo 7 točk (27:20). V 9 minutah zelo dobre obrambe so igralke Odeje s trojko Ivane ujele priključek (34:33), a žal v zadnji minuti prejele po nespretnostih 6 točk, tako da so domačinke uspele zopet pobegniti. 4 minute Ločanskega točkovnega posta v zadnji četrtini so domačinke dobro izkoristile in pobegnile na 50:36 ter tako ustvarile prednost za miren zaključek tekme. Ločanke so tekmo izgubile na črti za proste mete, saj so jih metale najslabše v sezoni, 34:12. Pri domačinkah sta bili nazustavljivi Kos (16) in Jerman (16), medtem, ko je so naše nizke igralke na čelu z Manco, dobro ustavile njihovo najboljšo igralko Žibert (10).

Komentar trenerja KK Odeje: »Puncam čestitam za borbenost, pozna pa se, da smo zadnjo tekmo odigrali pred tremi tedni, kar se je videlo v naši uigranosti in v zadevanju metov, ki so bili do sedaj »rutina«. Pritisk lokalnega derbija je naredil svoje, kar se je poznalo tudi na odstotku meta izza črte prostih metov (35%). Vesel sem, da smo v napadu precej nepredvidljivi, saj so 4 igralke dosegle 8 in več točk, obenem pa bi pohvalil Manco, ki je pokazala kaj pomeni igrati pravo obrambo. Včasih se je dobro česa naučiti tudi od mlajših od sebe...«

Prvi lokalni derbi med ekipama Triglava in Odeje je bil nekaj posebnega tudi za mladega DOMAČEGA sodnika iz Kranja, za katerega je bila to sploh PRVA tekma, ki jo je sodil. Še »sreča«, da je to bil DERBI, ker si težjega začetka enostavno nebi mogel želeti! Želimo mu veliko sreče v sodniški karieri, v naslednjih tekmah pa malce lažje delo...