+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Od -20 proti Domžalčankam do -6, na koncu zmaga v goste
slikcaKošarkarice Domela v tekmi 19. kola 1. SKL za ženske niso uspele še drugič v sezoni premagati ekipo Domžal. Za Škofjeločanke je največ točk (19) zbrala Manca Vesel.

1. SKL za ženske, 19. kolo, ŠD Poden, sobota, 16.3.2024
Domel : Domžale 69:77 (11:21, 13:20, 22:17, 23:19)
Strelke za Domel: Germ 8, Malavašič 6, Jelenc 14 (9 skokov), Vesel 19, Jarc 2, Kajba, Goršič, Žibert 15 (7 skokov), Kotnik 5 (9 skokov), Mrak.

Naj igralka Domela
#12 Urša Žibert - 15 točk (5/9 za dve, 1/3 za tri, 2/3 prosti meti), 7 skokov (1 v napadu), 4 podaje, 4 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake, 4 izgubljene žoge, 2 pridobljeni žogi; +/- = -7, indeks = 15.

V ŠD Poden sta se tokrat srečali ekipi, ki sta si nasproti stali že v 1. kolu letošnje sezone. Takrat so se v Domžalah zmage razveselile Škofjeločanke, obe naslednji tekmi sta pripadli Domžalčankam. Te so bile v 3. medsebojni tekmi v sezoni boljše za 8 točk (69:77). Do ključne prednosti so gostujoče košarkarice prišle že v prvem polčasu, saj so na glavni odmor odšle s 17 točkami prednosti (24:41). V nadaljevanju so svojo prednost povišale na 20 točk, a domačinke se niso predale in se v zadnji četrtini približale na vsega 6 točk zaostanka. V zaključku tekme je varovankam Klavdije Oblak zmanjkalo nekaj časa in moči, da bi rezultat obrnile v svojo korist.