+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Odličnih 33 minut premalo za presenečenje Domela na Ježici
slikcaZa košarkaricami Domela je 18. tekma v 1. SKL za ženske. Četa Klavdije Oblak je gostovala v Ljubljani, kjer je proti Akson Iliriji odlično odigrala prvi polčas, v drugem pa morala priznati premoč favoriziranim domačinkam.

1. SKL za ženske, 18. kolo, Ježica, sobota, 9.3.2024
Akson Ilirija : Domel 65:45 (20:15, 14:18, 15:7, 16:5)
Strelke za Domel: Germ 7, Malavašić 3, Jelenc 4, Vesel 7, Jarc 6, Goršič, Žibert 10 (6 skokov in 5 podaj), Kotnik 8 (20 skokov), Selimović, Mrak.

Naj igralka Domela:
#15 Katja Kotnik - 40 minut, 8 točk (4/12 za dve), 20 skokov (3 v napadu), 2 podaji, 2 izsiljeni osebni napaki, 3 izgubljene žoge, 1 pridobljena žoga, 3 blokade; +/- = -20, indeks = 25.

Košarkarice Domela so v tekmo stopile neustrašno in v 7. minuti tekme povedle za dve točki (9:11). Sledil je odgovor domačink, ki so pripravile delni izid 9:0 in povedle z 18:11. Že pred glavnim odmorom so varovanke Klavdije Oblak ujele in prehitele domačinke (31:33), po 20 minutah igre pa so bile z minimalno prednostjo v ospredju Ljubljančanke (34:33). Tudi v nadaljevanju so Škofjeločanke domačinkam nudile povsem dostojen odpor in še 7 minut pred tekmo zaostajale za le 4 točke (49:45). V zaključku dvoboja je več pokazala Akson Ilirija, ki je po novi zmagi utrdila položaj na 3. mestu lestvice 1. SKL za ženske.