+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: LTH Castings do jubilejne 10. prvenstvene zmage
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 19. kola Lige Nova KBM še drugič v sezoni premagali kranjski ECE Triglav in se tako vnovič zavihteli na visoko 4. mesto prvoligaške lestvice. Z 20 točkami in 6 skoki se je izkazal Kendall Robinson.

Liga Nova KBM, 19. kolo, ŠD Poden, ponedeljek, 4.3.2024
LTH Castings : ECE Triglav 86:75 (25:19, 25:19, 14:21, 22:16)
LTH Castings: Lampret 3, Robinson 20 (6 skokov), Jugovic 6, Ristić 6 (6 skokov), Frelih, Filipič 6, Kerić 10, Bilić 16 (6 skokov), Rojc, Rudović 3, White 16, Žargi.
ECE Triglav: Brenkuš, Dornik 2, Zulić 3, Maček 3, Šikanić 16 (7 skokov), Babšek Vrečko 8, Petkovski 7, Smrekar 2, Urbiha 13 (5 skokov), Flerin.

#5 Kendall Robinson - 28 minut, 20 točk (3/8 za dve, 1/2 za tri, 1/1 prosti meti), 6 skokov (3 v napadu), 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki, 4 izgubljene žoge, 3 pridobljene žoge, 2 podeljeni blokadi; +/- = +3, indeks = 25.

Košarkarji LTH Castingsa so za razliko od prve medsebojne tekme proti Kranjčanom, ko so v ŠD Poden za zmago potrebovali kar dva podaljška, tokrat do novih dveh točk prišli že po rednem delu tekme. Tako prvo kot tudi drugo četrtino so dobili z rezultatom 25:19, kar je pomenilo, da so si pred drugo polovico srečanja priigrali 12 točk prednosti. Končni rezultat prvega polčasa (50:38) je s trojko ob zvoku sirene postavil CJ White. V tretji četrtini je prednost Škofjeločanov narasla že tudi na 16 točk, a Kranjčani se niso predali in se na začetku zadnje četrtine približali na vsega dve točki zaostanka (66:64). Takrat sta se že razpoloženemu Kendllu Robinsonu v napadu pridružila še Siniša Bilić in Elvis Kerić, ki sta poskrbela za delni izid 13:0 in tako rešila dvome o zmagovalcu.

Z 10. doseženo zmago v letošnji sezoni so Škofjeločani znova nad 50-odstotno uspešnostjo. V naslednjem kolu varovanci Luke Bassina odhajajo na Polzelo, kjer si lahko z zmago kot 4. ekipa v letošnji sezoni že tudi teoretično zagotovi obstanek med elito. V primeru, da bi Škofjeločani osvojili nov par točk, bi naredili velik korak k osvojitvi najmanj 7. mesta po rednem delu sezone, kar bi pomenilo preboj v četrtfinale.