+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Favorizirana Krka do zadnje minute garala za zmago na Podnu
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 5. kola Lige Nova KBM nudili odličen odpor favorizirani Krki, ki si je zmago zagotovila šele v zadnjih sekundah tekme. Končni rezultat v ŠD Poden je bil 90:97.

Liga Nova KBM, 5. kolo, ŠD Poden, sreda, 25.10.2023
LTH Castings : Krka 90:97 (22:18, 25:32, 20:22, 23:25)
LTH Castings: Lampret 2, Robinson 27 (5 skokov), Jugovic 10 (5 podaj), Ristić 10, Frelih 7, Filipič, Kerić 9, Bilić 17 (7 skokov), Rojc 5 (8 podaj), Rodić 3, Perčič.
Krka: Hamilton 9, Stergar 11, Bobnar, Bavčić 8 (6 podaj), Cerkvenik 11, Cousins 14, Jurković 5, Špan 13 (5 podaJ9, Škedelj 13 (6 skokov), Macura 13 (6 skokov)

Naj igralec LTH Castingsa:
#11 Siniša Bilić - 29 minut, 17 točk (6/7 za dve, 1/3 za tri, 2/3 prosti meti, 7 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 4 izsiljene osebne napake, 1 storjena osebna napaka, 2 izgubljeni žogi, 5 pridobljenih žog; +/- = -1; indeks 28.

CELOTNA STATISTIKA

Košarkarji LTH Castingsa so se tretjič v novi sezoni predstavili pred domačimi gledalci in zabeležili prvi poraz. Krka, ki je v Škofjo Loko pripotovala v vlogi absolutnega favorita, se je morala za zmago še kako preznojiti. Prva četrtina je z rezultatom 22:18 pripadla domačinom, ki so bili tudi ob glavnem odmoru povsem blizu Novomeščanom (47:50). Tudi v tretji četrtini si nobena od ekip ni uspela priigrati večje prednosti. Ko je tri minute pred koncem kazalo, da je Krki ob vodstvu za 10 točk (79:89) vendarle uspelo streti odpor domačinov, je Ulitkarje s tremi zaporednimi trojkami v igro vrnil Elvis Kerić. V zadnjo minuto sta ekipi krenili ob rezultatu 88:91. Kasneje je bilo še 90:93, ključne točke za Krko pa sta nato prispevala Miha Škedelj in Niko Bavčič.

Pri LTH Castingsu je s 27 točkami znova strelsko navduševal Kendall Robinson, statistično je bil najučinkovitejši Siniša Bilić. Pri gostih je 5 košarkarjev preseglo mejo 10 doseženih točk, največ (14) jih je zbral Isiah Cousins.

Izjava trenerja LTH Castingsa Luke Bassina po tekmi:
Še ena dobra predstava z naše strani. Žal smo bili tako kot proti Heliosu spet prekratki v zadnji minuti. Čestitam trenerju Okornu in Krki za zmago. Mi se borimo naprej. Skušamo biti v nekem rezultatu, kjer bi v končnici odločali tekme proti tem močnim ekipam. Zdaj smo imeli res tri zares težke tekme, kjer nismo imeli kaj izgubiti. Zdaj pa prihajajo tiste prave tekme za nas, z ekipami, ki so na nekem podobnem nivoju kot mi. To kar smo pokazali na zadnjih treh tekmah moramo zdaj še nadgraditi in pokazati še več v naslednjih tekmah.

10. Hopsi Polzela 0/4

Kendall Robinson je tekmo končal pri 27 točkah. (Foto: Jan Bernik)
Zelo razigran je bil tokrat tudi kapetan Siniša Bilić. (Foto: Jan Bernik)
Luko Bassina in varovance zdaj čaka pokalni obračun proti Gorici. (Foto: Jan Bernik)