+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Tesna končnica v Domžalah pripadla domačinom
slikcaKošarkarji LTH Castingsa v tekmi 4. kola Lige Nova KBM niso bili daleč od tega, da bi v Domžalah presenetili favorizirano ekipo Kansai Helios. Domžalčani so predvsem po zaslugi nekdanjega člana LTH Castingsa Blaža Mahkovica Škofjeločane ugnali s 77:72.

Liga Nova KBM, 4. kolo, ŠD Domžale, petek, 20.10.2023
Kansai Helios : LTH Castings 77:72 (19:21, 15:14, 24:23, 19:14)
Kansai Helios: Blomgren 2, Šetina, Zemljič 3, Mirtič 17 (6 skokov), Nemanič 7, Barič 6, Štebe, West 4, Glišić 6 (8 skokov), Mahkovic 30, Pahernik, Daneu 2.
LTH Castings: Lampret, Robinson 10 (6 skokov), Jugovic 13, Ristić 2, Frelih 5, Filipič, Kerić 9, Bilić 12 (5 skokov), Rojc 11, Rodić 10, Perčič.

Naj igralec LTH Castingsa:
#5 Kendall Robinson - 25 minut, 10 točk (5/8 za dve, 0/3 za tri), 6 skokov (4 v napadu), 2 podaji, 5 izsiljenih osebnih napak, 3 storjene osebne napake, 1 podeljena blokada; +/- = -5; indeks 15.

CELOTNA STATISTIKA

Ekipi sta petkovo tekmo 4. kola Lige Nova KBM začeli z mest tik pod vrhom lestvice; še neporaženi Domžalčani so bili na drugem, Škofjeločani ob enem porazu na tretjem mestu. Po razpletu pa so se domači z novo zmago pridružili Krki povsem na vrhu, z razmerjem zmag in porazov 4-0.

A pot do novih dveh točk nikakor ni bila lahka. Veliko večino dvoboja sta bili moštvi povsem skupaj in nobeno si ni priigralo večje prednosti. Šele tik pred koncem je domžalski zasedbi uspelo priti do nekaj več točk naskoka, ki ga je nazadnje tudi spremenila v zmago. Ko je Nejc Barič dosegel trojko za 68:63 pet minut pred koncem, so bili domači v boljšem položaju. Ne za dolgo, Škofjeločani so se hitro vrnili in znižali na 69:70 po trojki Tilna Jugovica. Zadnji domžalski nalet pa je le bil uspešen. Spet ga je zrežiral Barić s trojko za 75:69 dve minuti pred koncem. To pa je bila prednost, ki je gostje niso znali več stopiti. Domači so imeli ob koncu tudi bolj mirne roke in so s črte prostih metov potrdili zmago.

Pri domačih je bil strelsko neustavljiv Blaž Mahkovic, končal je pri 30 točkah, Tibor Mirtič jih je dodal 17. Gostje so imeli strelske vloge bolj enakomerno porazdeljene, peterica je dosegla vsaj deset točk, največ (13 in 12) pa Jugovic in Siniša Bilić.

Domžalčani bodo naslednjo tekmo igrali 30. oktobra, ko bodo v 5. kolu gostovali v Podčetrtku. LTH Castings pa bo v tem kolu 25. oktobra gostil Krko.