+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Fantastična predstava LTH Castingsa in visoka zmaga na gorenjskem derbiju
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 3. kola Lige Nova KBM prikazali odlično košarko in po 40 minutah igre z rezultatom 108:72 nadigrali ekipo Šenčur GGD. Znova je blestel Kendall Robinson, ki je prišel do prvega dvojnega dvojčka v sezoni, 22 točk je ob 100-odstotnem metu iz igre zbral Nace Frelih.

Liga Nova KBM, 3. kolo, ŠD Poden, ponedeljek, 16.10.2023
LTH Castings : Šenčur GGD 108:72 (28:17, 27:18, 25:18, 28:19)
LTH Castings: Lampret 3, Robinson 25 (13 skokov), Jugovic 5, Ristić 10, Frelih 22 (5 skokov), Filipič 7, Kerić 8 (6 podaj), Bilić 13 (7 podaj), Rojc 10 (5 skokov, 5 podaj), Rodič 5.
Šenčur GGD: Čibej 11, Vidić 8, Novak 2, Kmetič 8, Bajazet, Antić 2, Martinčič 4 (6 podaj), Dragović 10, Malovčić 10 (7 skokov), Petrović 7, Bolhar, Rudović 8.

#5 Kendall Robinson - 29 minut, 25 točk (6/6 za dve, 3/6 za tri, 4/6 prosti meti), 13 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 4 izsiljene osebne napake, 2 osebni napaki, 3 izgubljene žoge, 2 podeljeni blokadi; +/- = +22, indeks = 36.

Varovanci Luke Bassina so v dvoboj proti GGD Šenčur krenili zelo odločno in si že po petih minutah igre priigrali 10 točk prednosti (18:8). Po štirih zaporednih točka Naceta Freliha je prednost v 12. minuti tekme narasla že na 17 točk (34:17), še pred glavnim odmorom pa so Ulitkarji pobegnili na +25 (55:30). Tako pri metu za dve točki kot tudi za tri točke so bili Škofjeločani zelo razigrani, Šenčurjani pa na drugi strani niso našli pravih odgovorov niti v obrambi niti v napadu. V drugem delu srečanja so domačini prednost le še poviševali in tekmo na koncu dobili s kar 36 točkami razlike (108:72).

LTH Castings je zadel kar 16 trojk iz 31 poizkusov (51,6%), še veliko bolj natančni so bili Škofjeločani pri metu za dve točki (22/29 = 75,9%). Skupaj so zbrali 16 skokov več od nasprotnika (41:25), prav tako so zbrali mnogo več podaj (26:11). S 25 točkami se je znova izkazal Kendall Robinson, 22 jih je dodal nezgrešljivi Nace Frelih. Edini grenak priokus je pustila poškodba Tilna Jugovica, ki je v 21. minuti moral zapustiti igrišče. Pri gostih se je še najbolj izkazal dolgoletni član LTH Castingsa Matej Čibej, ki je tekmo končal pri 11 točkah. 10 jih je dodal še en nekdanji Ulitkar Alen Malovčić.