+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Dober odpor Domela v prvem polčasu premalo za Akson Ilirijo
slikcaVarovanke Klavdije Oblak so v tekmi 2. kola 1. SKL za ženske zabeležile prvi poraz v novi sezoni. Od Škofjeločank so bile v ŠD Poden z rezultatom 90:59 boljše košarkarice Akson Ilirije.

V Škofji Loki so proti domačinkam zaigrale košarkarice Akson Ilirije. Že v prvi četrtini so gostje prevzelo prednost in na krilih Hane Sambolić, ki je dosegla 25 točk, dosegle svojo drugo zmago sezone.

Ilirijanke so suvereno igro prikazale že ob začetku tekme ter si tako zagotovile prednost. To so ohranile do konca tekme in zmago dosegle z razliko 31 točk. Nasprotnice so jih najbolje dohajale v drugi četrtini, ki so jo gostje dobile z delnim rezultatom 20:23.

Košarkarice gostujoče zasedbe so bile bolj natančne v metu iz igre (53%-67%), prav tako so si priborile več skokov (30-39) in podaj (16-18).

Strelsko je blestela Hana Sambolić, ki je ljubljanski ekipi prispevala 25 točk. Sledila ji je Alina Žitek z doseženimi 18 točkami. V ekipi Domela je največ točk dosegla Urša Žibert, in sicer 14. K temu jih je 12 dodala Manca Vesel.

Košarkarice Domela naslednja tekma čaka 13. oktobra, ko se bodo kot gostje pomerile proti ekipi Triglava. Igralke Akson Ilirije pa se bodo isti dan na domačem parketu srečale z Ježičankami.