+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Domel do zmage že na uvodni tekmi v Domžalah
slikcaKošarkarice Domela so že v tekmi 1. kola 1. SKL za ženske prišle do prve zmage. Za žensko škofjeloško člansko zasedbo je bila tekma v Domžalah prva po 10 letih v 1. SKL za ženske.

1. SKL za ženske, 1. kolo, ŠD Domžale, sobota, 30.9.2023
Domžale : Domel 62:66 (21:20, 10:22, 22:11, 9:13)
Strelke za Domel: Šantelj, Jelenc 9, Malavašič 15, Vesel 16, Jarc, Selimović Žibert 16 (7 skokov + 9 podaj), Tonja, Kotnik 7 (8 skokov), Verčič 3.

V Domžalah so v letošnji sezoni na igrišče stopile tudi košarkarice iz Škofje Loke in si z odločno igro priborile zmago.

Po napeti tekmi ob začetku sezone, so si zmago z razliko le štirih točk priborile košarkarice Domela. Ekipi sta si skozi celoten dvoboj izmenjevali vodstvo, nato pa so ga v zadnjih treh minutah tekme uspešno ohranile gostje. Odločilna je bila predvsem druga četrtina, ki so jo košarkarice gostujoče zasedbe dobile z delnim rezultatom 10:22.

Domačinke so bile nekoliko bolj natančne pri metu za dve točki (43%-39%) ter prostih metih (80%-79%). Prav tako so si priborile več skokov (40-35) ter podaj (16-14). Košarkarice Domela so bile boljše pri metu za tri točke (29%-31%), priborile so si tudi več žog (11-13).

Za zmagovalke sta največ točk dosegli Urša Žibert in Manca Vesel, in sicer po 16. Med Domžalčankami je bila s 14 točkami najbolj natančna Manca Medeot. Izstopala je še Yeisy Alexandra Perez, ki je k doseženim 11 točkam dodala še 14 skokov.

Košarkarice Domžal bodo naslednjič stopile na parket 7. oktobra, ko bodo kot gostujoča ekipa zaigrale proti Ježici. Ekipa Domel pa bo isti dan na domačih tleh zaigrala proti Akson Iliriji.