Shaquille O'Neal    .

Saša Vujačič    .

Allen Iverson    .

ZAKLJUČNI TURNIR ZA KADETINJE 2006

21., 22. in 23. aprila 2006 bo pod organizacijo KK Škofja Loka v športni dvorani Poden v Škofji Loki potekal zaključni turnir najboljših štirih ekip 1.SKL v sezoni 2005/06 za kategorijo kadetinj.
Svoj nastop na zaključnem turnirju in boju za naslov državnih prvakinj so si zagotovile ekipe ŽKD Studio Jin Jang Trbovlje, ŽKK Merkur Celje, ŽKD Ježica Ljubljana in domačinke KK Odeja Škofja Loka.
Vsi ljubitelji košarke vabljeni k ogledu zanimivega zaključka sezone za kadetinje.

Komentar organizatorja:
Še enkrat več se je pokazalo, da je breme domačina na prvi tekmi finala lahko zelo veliko. Celjanke so pokazale veliko več sproščenosti v svoji igri. V napadu je bila nezaustavljiva Nastja Kvas, ki je dosegla skoraj polovico košev sama. Na trenutke so Ločanke sicer pokazale njihovo tipično igro in s tem ohranile upanje za nadaljevanje turnirja.

Izjava trenerja KK Odeja, Igorja Juričana:
»Čeprav nam borbenosti ni moč očitati, pa so nas danes pokopale lastne napake. Veliko zgrešenih metov izpod samega koša je omogočilo celjankam, da so se odlepile. Potem smo s hitrejšo igro sicer prišli še enkrat na 8 točk, a nato s tremi zaporednimi napakami v obrambi, ko smo že osvojeno žogo vrnili nasprotnicam, spet padli v igri. Za še en naskok zaradi zelo kratke klopi tudi nismo imeli več moči, tako da so bile celjanke, glede na razplet, danes enostavno boljše!«

IIzjava trenerja ŽKK Merkur Celje, Bojana Sušina:
»Na začetku nervozna tekma na obeh straneh. Nato so pobudo prevzele igralke Merkurja, z odlično obrambo in super Nastjo Kvas v napadu, ter si priborile prednost 15 točk do polčasa, ki je več niso izpustile iz rok.«

ŽKD Ježica : ŽKD Studio Jin Jang    56 : 66

Trboveljčanke so začele s peklenskim ritmom in agresivnim presingom po celem igrišču, ter hitro naredile razliko v svojo korist. Ježičanke so bile kar nekaj časa v šoku, ko pa so se predramile, so z nekaj potezami izničile visoko razliko in poskrbele za izredno nervozno, izenačeno tekmo. Igralke Jin Janga, ki so redni del končale na 1. mestu, so znale zadržati prednost in si zagotovile pomembno zmago.

IIzjava trenerja ŽKK Studio Jin Jang, Damirja Grgiča:
»Srečno smo izvlekli zmago na tej prvi tekmi. Ampak na koncu šteje zmaga.«

Izjava trenerja ŽKD Ježica, Blaža Berganta:
»Glede na rezultate po rednem ligaškem delu, smo upravičeno lahko pričakovali dobro igro in ugoden rezultat. Škoda je predvsem, da se v nekaterih momentih igre nismo držali dogovora. Po rezultatu 28:31, so Trboveljčanke naredile 0:15, kar je bilo odločilnega pomena.«

ŽKK Merkur Celje : ŽKD S. Jin Jang    78 : 62

Prva tekma drugega dne je bila prava poslastica. Trboveljčanke so tudi to tekmo začele fantastično in hitro naredile razliko. Z dobro obrambo so tudi zelo dobro omejile najboljšo strelko prvega dne, Nastjo Kvas. V 16. minuti tekme so »zasavke« vodile že 18 točk (15:33) in večina gledalcev je bila prepričanih, da je tekma odločena. Vendar pa trmaste štajerke niso bile tega mnenja in so že v zadnjih minutah pred odmorom zmanjšale razliko in nakazale svojo namero. Po odmoru so svoj nalet le nadaljevale in na krilih neumorne Nastje Kvas do konca 3. četrtine razliko izničile, v zadnjih 10 minutah pa s serijo 28:9 prišle do nove zmage. Z zmago domačink na drugi tekmi, katere so prvi dan premagale, so osvojile naslov kadetskih prvakinj že po drugem igralnem dnevu.

Izjava trenerja ŽKK Merkur Celje Bojana Sušina:
»Tekmo so boljše pričele igralke iz Trbovelj, naše igralke pa so odigrale zelo slabo v obrambi, pa tudi v napadu igra nikakor ni stekla tako, da so prišle igralke Jin Janga do visoke prednosti 18. točk, sredi druge četrtine. Odlična obramba Merkurja v drugem delu, ter četrta osebna napaka Ines Kerin so preobrnile potek srečanja v korist Merkurja. Zadevati je začela tudi Nastja Kvas, tako da v zadnjem delu srečanja dvomov o zmagovalcu ni bilo več.«

Izjava trenerja ŽKK Studio Jin Jang, Damirja Grgiča:
»Zaslužena zmaga igralk Celja, ki so na koncu imele več moči in sreče, ki sta našim igralkam manjkali. Seveda pa je treba pohvaliti tudi naše igralke.«

KK Odeja Šk. Loka : ŽKD Ježica Lj.    69 : 62