+386 59 935 619

03128-1000010043

Naše najmlajše odigrale odlično na prvi ligaški tekmi sezone 2009!
slikcaV tej novički si lahko preberete vse o tem kako so mlajše pionirke KK Odeje v soboto ugnale vrstnice iz Kranja in tem, kako se je ekipa mlajših deklic OŠ Žiri uvrstila med najboljše štiri ekipe v Sloveniji!
Mlajše pionirke, 1. krog, 9.5.2009

KK Odeja : KK Triglav 48:38 (11:18, 17:7, 20:13)

KK Odeja: Potočnik Alma 20 (4/4), Vehar Nina 16 (0/1), Tavčar Hana 5 (1/2), Prašnikar Lara 4 (0/2), Vranješ Ana 2, Frlic Katja 1 (1/2), Šmid Neža, Kejžar Lana, Gulan Vanesa, Rojs Monika, Tomašič Saša, Brdnik Anja, Tavčar Neža, Prašnikar Pia

KK Triglav: Jakobčič Maja 18 (2/2), Prevodnik Eva 8, Krišek Anja 7 (1/6), Jesenšek Nina 3 (1/4), Šarič Ana 2, Horvat Lea (0/4), Šter Kristič Eva, Durakovič Alma, Kozina Bubnič Lara, Fejzič Sara, Petkovič Titjana

Tudi ta tekma je bila košarkarska poslastica, tako kot vse dekliške tekme gorenjskega derbija med Odejo in Triglavom. Te tekme vedno zahtevajo 120 % od vsake igralke, zato je zmaga katerekoli ekipe na koncu še toliko slajša. In tako je bilo tudi tokrat. Kranjčanke so odlično začele tekmo in preko Jakobčič povedle 2:6. Nato so se naše punce zbrale in začele igrati tako kot znajo. Ob bučni podpori iz tribun so rezultat izenačile na 10:10. V zadnjih nekaj minutah prve tretjine jim je malce zmanjkalo sreče pri metih iz bližine, medtem ko so gostje zadevale in rezultat je ob četrtini kazal 7 točk prednosti za gostje (11:18). A v drugi četrtini je bilo vse drugače. Trenerski dvojec Odeje, Alja Dolenc in Tadeja Horvat, sta bolje razporedili moči svoje ekipe in druga tretjina je prinesla preobrat. Ločanke so z bolj agresivno igro v obrambi nekajkrat lepo ukradle žogo in si omogočile lahke mete na koš, ki so jih tudi lepo zadevale. Posebej razigrana je bila v tem delu Nina Vehar, ki je povlekla loški voz do priključka in nato tudi v vodstvo. Z nekaj več borbenosti pod obročema so domačinke ujele tudi veliko odbitih žog in si tako omogočile več napadov. Rezultat po dveh tretjinah: 28:25. V tretjo tretjino pa so stopile na parket vse tiste z malo več izkušnjami. V igri dobrih obramb in hitrih napadov so se bolje znašle naše punce, ki so na krilih navijačev, ki jih je bilo približno 50, hitro povedle 33:28, nato pa vse do 28. minute ohranjale to prednost. V zadnjih dveh minutah so še dodatno stopile na plin in tekmo zaključile z razliko 10 točk. Vse igralke, tako domače kot gostujoče, si zaslužijo pohvalo za prikazano predstavo, prav tako pa tudi navijači za športno navijanje.

Izjava trenerke Odeje, Alje Dolenc: »V izredno zanimivem gorenjskem derbiju sta ob bučni podpori s tribun obe ekipi pokazali veliko košarkarskega znanja. Tekma je imela precej preobratov, rezultat je bil vseskozi tesen, tako da so dekleta pokazala, da znajo odlično igrati tudi pod pritiskom. Vseeno pa so se na tekmi pokazale nekatere napake, ki jih bomo na naslednjih treningih poskusile odpraviti in verjamem, da bo napredek viden že na prihodnjih tekmah. Bravo punce in hvala navijačem!«

V petek pa je šolska ekipa mlajših deklic OŠ Žiri, ki trenira pod vodstvom ge. Marje Istenič, zmagala na polfinalnem turnirju pionirskega festivala za mlajše deklice v Domžalah. Prva tekma je postregla z lepo igro »naših« punc (kar 6 jih namreč zastopa tudi barve kluba Odeje), ki so z agresivno obrambo in hitrimi napadi »rešetale« koš Domžalčank in se ob koncu veselile zmage s 30 točkami razlike. V finalu so se pomerile proti OŠ Venclja Perka, ki je v prvi tekmi premagala OŠ Draga Bajca iz Vipave. V napetem finalu so po izenačeni prvi četrtini Žirovke v drugi četrtini naredile razliko, ki jim je omogočala miren zaključek tekme, čeprav je na koncu tekme domača ekipa rezultat znižala na 8 točk. Zmaga na polfinalnem turnirju jih je uvrstila v boj za odličja. Kje in kdaj bo finalni turnir vam bomo še sporočili. Zaenkrat pa puncam in trenerki iskreno čestitamo!!!

Po lepi zmagi so si dekleta zaslužile sladoled!
Kar 6 deklet iz Žirovske ekipe brani tudi barve našega kluba! Bravo punce!!!