+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice Odeje KED premagale ekipo AJM
slikcaČlanice Odeje KED se še niso predale. V 5. krogu lige za prvaka so z agresivno in kolektivno igro nadoknadile zaostanek 10 točk ter na koncu slavile z 10 točkami razlike.
Odeja KED : AJM 78:68 (12:18, 20:15, 20:21, 26:14)

Strelke:
Odeja KED: Rešek 4 (2:2), K. Oblak 18 (6:12), Mijatović 3 (1:2), Brdnik 4 (2:2), Čadež 10 (2:6), Jovović 8 (2:3), Škof 14 (5:6), Krznarič 2, Ljubenovič 8 (0:1), Vene 7 (3:4).

AJM: Tišler 23 (11:12), Pehadžič 17 (7:8), Meglič 3 (1:2), Škerget 10, Ilijev 11 (2:2), Klančnik 4.

Po zmagi nad Kranjsko Goro v prejšnjem krogu so košarkarice AJM tokrat doživele poraz proti škofjeloški Odeji. Gostje so sicer bolje začele, v prvih desetih minutah so povedle tudi z 9 točkami, toda v drugi četrtini so popustile. To so domačinke znale izkoristiti in izid v 14. minuti izenačile na 18:18, kasneje pa tudi za malenkost povedle. Nato smo vse do tretje četrtine gledali izenačeno igro, Mariborčanke pa so nato pobegnile na 11 točk razlike. Priigrane prednosti pa niso uspele dolgo zadržati, domača dekleta so se s požrtvovalno igro znova približala. Ekipi sta bili zadnje skupaj v 34. minuti (63:62), potem pa so Škofjeločanke naredile delni izid 9:0 in si priborile prednosti, ki je zadostovala za drugo zmago v ligi za prvaka.

Izjava trenerja po tekmi:
Tomaž Bernot, trener Odeje KED: "Že zadnjo tekmo v Ljubljani smo odigrali dobro, predvsem v drugem polčasu, uspeli nadoknaditi zaostanek 10 točk, a kljub temu nesrečno izgubil v podaljšku. Vedeli smo, da bo proti Mariboru potrebno igrati tako celo tekmo, da bo potrebno "garati" od prve do zadnje minute. Veseli me, da smo se dvakrat vrnili, ko smo imeli 10 točk zaostanka, da so dekleta verjela in vztrajala do konca ter tako na najlepši možen način pokazale vsem, da so ekipa in ne "one man band" tako kot so nas nekateri označili."