+386 59 935 619

03128-1000010043

Nedeljo so naše mlade košarkarice preživele na gostovanju v Novem mestu.
slikcaNaše starejše pionirke so ugnale domačo ekipo z rezultatom 61:22, medtem ko so mlajše pionirke po zelo dobri predstavi z rezultatom 27:21 priznale premoč domači ekipi.
Prijateljski tekmi starejših in mlajših pionirk v Novem mestu, 13.4.2008

Starejše pionirke (U14)
KK NOVO MESTO : KK ODEJA KED 22:61 (9:19, 0:16, 9:10, 4:12)

Frlic 6, Tušek 14, Hafner , Kopač 2, Lazar 6, Istenič, Dumenčič 7, Bošnjak 6, Šmid 6, Stanonik 4, Mlinar 6, Dolenc 4

Ločanke so tekmo začele zelo podjetno in že po nekaj minutah povedle z 10 točkami razlike. V drugi četrtini so tudi obrambo dvignile za nekaj prestav višje in popolnoma zaprle pot žogi v obroč. Tako je bilo že ob polčasu 30 točk razlike. Tretjo četrtino so odigrale mlajše igralke, ki so prednost iz polčasa uspele obdržati. Najboljša strelka tekme je bila Ivana, ki je nekajkrat tudi lepo podala soigralkam za lep zaključek. Naše igralke je tokrat krasila kolektivna igra, tako da se je večina igralk vpisalo med strelke.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Zelo sem zadovoljen s pristopom svojih igralk, še posebej pa grejo pohvale kolektivni igri, ki jo kažejo. Postajajo prava ekipa, kar bo ključnega pomena v ligaških tekmah, ki nas v naslednjih tednih še čakajo. Gostiteljem se zahvaljujem za povabilo.«

Mlajše pionirke (U12)
KK NOVO MESTO : KK ODEJA KED 27:21 (4:8, 4:4, 8:6, 11:3)

Mlajše so tekmo začele zelo pogumno in borbeno, kar se je pokazalo z rezultatsko prednostjo Ločank 4:8 in 8:12. V drugi četrtini so Ločanke povedle celo z osmimi točkami prednosti (8:16), a so gostiteljice z nekaj prestreženimi žogami znižale na 14:18. V zadnji četrtini so domale igralke zaigrale malce bolj zbrano in tekmo zaključile s prednostjo 6 točk.

Izjava trenerke KK ODEJA KED, Eve Rešek:
“Kljub porazu sem zadovoljna s prikazanim, predvsem z borbeno igro. Priložnost je dobilo prav vseh 16 igralk, med katerimi so nekatere prijetno presenetile. Kljub temu, da si vsa dekleta zaslužijo pohvalo, moram posebaj omeniti novinki, Nino in Špelo, ki sta se izkazali tako v obrambi kot tudi v napadu ,ter Jerco, ki se je vrnila po bolezni in kljub temu odigrala "kot se zagre.”