+386 59 935 619

03128-1000010043

Mladinke Odeje KED osvojile končno 4. mesto
slikcaNa zaključnem turnirju, so mladinke Odeje KED osvojile 4. mesto. Naslov mladinskih prvakinj je šel v Celje.
Tekma za 3. mesto
Ježica : Odeja KED 82:49 (20:16, 23:9, 16:8, 23:16)

Za 3. mesto na letošnjem finalnem turnirju mladink sta se spopadli ekipa Ježice in Odeje iz Škofje Loke. Tribune na tej tekmi niso bile popolnoma zapolnjene, zato pa je bila dvorana popollnoma polna na finalni tekmi.

Tekmo so bolje začele Škofjeločanke, saj so v obrambi dobro ustavljale visoke igralke Ježice, v napadu pa so s strpno igro polnile koš Ljubljančank, pri katerih se je videlo, da še niso popolnoma prebolele petkovega poraza v polfinalu. Po nekaj minutah igre so se le zbrale in prvo četrtino dobile z 20:16. Drugo četrtino so bolje začele Ježičanke in z delnim rezultatom 10:3 svojo vodstvo še povišale. Tako so prvi polčas dobile Ljubljančanke z rezultatom 43:25.

Po glavnem premoru se igra ni pretirano spremenila, saj so Ježičanke "držale" razliko in pokazale, da so trenutko za razred boljše od Škofjeločank. Po treh četrtinah igre je bil rezultat 59:33. Tudi zadnjo četrtino Ježičanke niso popuščale, saj so Ločanke težko prihajale do priložnosti za koš. Tekmo so tako dobile košarkarice z Ježice z rezultatom 82:49, za pokazano igro pa lahko čestitamo tudi Škofjeločankam.

Strelke:

- Ježica: Japundža S. 4, Gorenc M. 7, Komat L. 9, Hatič J. 15, Lešnjak V. 16, Lukan T. 6, Trebec T. 23, Rupnik E. 2

- Odeja: Jovovič I. 22, Čadež T. 14, Horvat T. 5, Šiberle K. 1, Mijatovič N. 3, Novak V. 4

Finalna tekma
Triglav : Merkur Celje 55:73 (11:29, 11:14, 23:21, 10:9)

Na sklepni tekmi letošnjega finalnega turnirja četverice v Kranju sta se pomerili favorizirana ekipa iz Celja ter košarkarice domačega Triglava.

Začetek tekme je bil izenačen, saj so domačinke dobro preučile obrambo Celjank, ki so vseskozi pritiskale na njih z obrambo po celem igrišču. Nato pa so se z nekaj dobrimi obrambami gostje vendarle odlepile in domači trener Grega Jeras je bil prisiljen vzeti minuto odmora, ki pa ni pretirano pomagala, saj se slika na igrišču ni spremenila. Razlika se je poviševala iz minute v minuto in tako je bil rezultat po prvi četrtini 29:11 v korist Celjank. V drugi četrtini so se gostiteljice le zbrale in zaigrale, kot znajo. Naredile so delni rezultat 7:1 in trener Celjank Damjan Grgič je vzel minuto odmora, da bi pomiril svoje varovanke. To mu je tudi uspelo, saj je zaustavil nalet Triglavank. Prvi polčas se je končal z vodstvom Celjank 43:22.

Drugi del letošnjega finala so bolje pričele domačinke. Da pa se nebi gostiteljice bolj približale, je poskrbela MVP turnirja Nika Barič ( 24 točk). Igra se je v nadaljevanju malo umirila. Pri Triglavu je v ospredje stopila Tjaša Gortnar ( 25 točk), a so Celjanke s kombinatorno igro v napadu razliko "držale" nekje na 20 točk. Po tretji četrtini je bil rezultat 64:45. V zadnji del tekme so domačinke vstopile s še nekaj upanja, saj so imele štiri košarkarice Merkurja po štiri osebne napade, vendar se v njihovi igri to ni pretirano poznalo. Tekmo so brez težav mirno pripeljale do konca in tako slavile z rezultatom 73:55.

Strelke:

Triglav: Markač N. 2, Đurič B. 5, Gortnar T. 25, Kropivšek T. 14, Cahunek L. 2, Markovič L. 1, Ovsenik T. 6

Merkur Celje: Pliberšek A. 2, Zdolšek Ž. 19, Kerin I. 12, Barič N. 24, Starček K. 3, Klavžar A. 13