+386 59 935 619

03128-1000010043

Mladinke Odeje KED v boj za 3. mesto
slikcaV finale sta se uvrstili ekipi Triglava in Celja, naše mladinke pa se bodo pomerile v nedeljo ob 15.30 uri za 3. mesto.
Rezultati prvega finalnega dne:

2. tekma
Merkur Celje : Odeja KED 99:34 (31:8, 23:10, 35:8, 10:8)

1. četrtina: Prvi napad na tekmi so imele Celjanke in že takoj so pokazale svojo kvaliteto. Lahko rečemo, da je bil ta polfinale po igri boljši, kot prejšnji, saj so igralke izgledale bolj sproščene.
Celjanke so prijele obrambo po celem igrišču in sadovi so bili vidni, saj so povedle z 9:4 in še naprej navduševale s svojo igro, ter tako dobile to četrtino z rezultatom 31:8.

2. četrtina: Tudi v tej četrtini se razmerje moči na igrišču ni spremenilo. Celjanke so z agresivno obrambo in hitrimi proti napadi dobesedno »razbijale« Ločanke. Rezultat po polčasu je bil 54:18.

Strelke po polčasu:

Merkur Celje: Pliberšek A. 7, Zdolšek Ž. 11, Kerin I. 7, Barič N. 9, Muhovič T. 2, Starček K. 8, Klavžar A. 10
Odeja: Istenič N. 2, Jovovič I. 2, Horvat T. 4, Šiberle K. 2, Lah J. 4, Mijatovič N. 4
3. četrtina: V nadaljevanju smo spremljali boljšo igro Odeje, ki je nakazala Celjankam, da tekme še ni konec. Po minuti odmora svojega trenerja pa so se le zbrale in zaigrale, kot znajo. To četrtino so dobile z 35:8. Tako je bil rezultat po 3. četrtinah 89:26.

4. četrtina: Celjski trener je še naprej spodbujal svoje igralke, da še bolje zaigrajo. A videlo se je, da je tekme praktično konec. Tako so to tekmo dobile Celjanke z 99:34 in se bodo tako pomerile v nedeljo z domačinkami.

Strelke:

Merkur Celje: Pliberšek A. 9, Zdolšek Ž. 13, Kerin I. 16, Koštomaj P. 4, Bastašič N. 6 , Barič N. 16, Muhovič T. 2, Gaberšek T. 2, Starček K. 11, Klavžar A. 18, Kopušar T. 2
Odeja: Istenič N. 2, Primožič T. 4, Jovovič I. 2, Čadež T.1, Horvat T. 6, Šiberle K. 4, Lah J. 4, Mijatovič N. 9, Novak V.

1. tekma
Triglav : Ježica 50:46 (8:14, 13:9, 13:12, 16:11)

1.četrtina: Sodniški met so dobile Ježičanke in dosegle tudi prvi koš na tekmi. Na začetku tekme so dominirale predvsem visoke igralke gostij, ki so uspešno zaustavljale prodore domačink pod koš. Le te so tekmo začele z nekaj treme, saj so prvi koš dosegle šele v šesti minuti, vendar pa tudi Ježičanke niso blestele. Tako je bil rezultat po sedmih minutah izenačen na 8:8. Nato pa so Ljubljančanke malo pritisnile na plin in četrtino dobile z 14:8.

2.četrtina: To četrtino so s košem odprle domačinke, v nadaljevanju pa je bila igra izenačena. Tudi po minuti odmora domačega stratega se ni veliko spremenilo. Rezultatski preobrat pa se je zgodil v 9. minuti, ko je vajeti v svoje roke prevzela Teja Kropivšek. Rezultat po polčasu je bil 23:21 za Ježičanke.

Ježica: Gorenc M. 3, Komat L. 2, Hatič J. 4, Lešnjak V. 6, Trebec T. 8
Triglav: Markač N. 2, Đurič B. 3, Gortnar T. 5, Kropivšek T. 9, Bidovec K. 2
3. četrtina: Po glavnem odmoru so Triglavanke naredile delni izid 4:0 in tako povedle, vendar se gostje niso dale. Domačinkam niso dovolile, da se odlepijo in po sedmih minutah nadaljevanja je bil rezultat 30:28 za domačinke. V naslednjih nekaj minutah se je igra še dodatno razvnela, a s strpno igo so to četrtino dobile Ježičanke z 35:34.

4. četrtina: Na začetku zadnje četrtine so bolje igrale Ježičanke, a je že v tretji minuti svojo peto osebno napako dobila najboljša strelka Ježice Tina Trebec ( 16 točk). Kljub temu pa se gostje niso predale in so v 36. minuti vodile s petimi točkami prednosti. Kranjčanke so še naprej vztrajale in s pomočjo glasnih gledalcev vrnile v igro in celo povedle, a le za trenutek. Zadnji dve minuti sta bili zelo izenačeni a 20 sekund pred koncem so domačinke povedle in imele 10 sekund pred koncem še napad, saj Ljubljančanke niso izkoristile svoje priložnosti. Končni izid tekme je bil 50:46 in tako bodo Kranjčanke v nedeljo iskale priložnost v finalu, kjer zagotovo niso brez možnosti.

Strelke:

Ježica: Japundža S. 2, Gorenc M. 4, Komat L. 5, Perič P. 5, Hatič J. 4, Lešnjak V. 10, Trebec T. 16
Triglav: Markač N. 6, Đurič B. 4, Gortnar T. 16, Drljača S. 2, Kropivšek T. 11, Bidovec K. 2, Markovič L. 6, Ovsenik T. 3