slikcaSobota zjutraj je na OŠ Mesto zopet postregla s tekmo 1. kadetske lige.
KK ODEJA KED : ŽKD TOLMIN 75 : 32 (22:5, 15:13, 19:6, 19:8)

Strelke:
KK ODEJA KED: 75 /1x3/(16:26)
Tušek 3 (3:4), Lazar 4 (2:4), Primožič 22 (6:7), Jereb, Dolenc, Bogataj, Istenič 16 (0:1), Šiberle 9 (3:4), Stanonik 10/1x3/(1:2), Kreačič 7 (1:4), Močnik 2

ŽKD TOLMIN : 32 /1x3/ (7:18)
Jerkič 2, Likar 5 (1:2), Rejec 12 /1x3/(1:2), Istenič, Hrast 9(3:6), Hoti, Perše 1(1:2), Kogoj 1 (1:2), Činec 2 (0:2), Mandič, Leban (0:2), Perak

Tekma se je pričela precej nezbrano, saj prve tri minute gledalci niso videli niti enega koša. Ločanke so tekmo pričele pod vtisom prve medsebojne tekme v Tolminu, ko so slavile z razliko 36 točk. A tokrat so gostje na začetku pokazale drug obraz ter se nekaj časa dobro upirale. Tako so povedle 2:3 in 4:5. Po prvi menjavi, na začetku nerazpoložene Alenke s Kim, je igra stekla hitreje in domačinke so lažje prihajale do lahkih metov. Tara je povlekla voz domačih, ki so četrtino zaključile z rezultatom 22:5. Druga četrtina je minila v izenačeni igri, in tako je prednost ob polčasu znašala 19 točk. Tretjo četrtino je prva peterka začela odlično in v 4 minutah naredila delni izid 14:2, ter tako domače pripeljala v vodstvo 51:20, s čimer je bila tekma odločena. Mlajše igralke so tekmo kljub conski postavitvi gostij pripeljale do konca odlično, saj so prednost še povečale na 43 točk. Ločanke pa so v svojih vrstah imele tudi debitantko Vanjo Močnik, ki se je domači ekipi kadetinj pridružila pred kratkim, a je prikazala zelo pogumno in dopadljivo predstavo. Najučinkovitejša igralka tekme je bila Tara s 22 točkami, sledila pa ji je Ninčk (16).

Komentar trenerja domačih, Boruta Fijavža: »Prvi polčas smo odigrali pod svojimi zmožnostmi, saj smo v obrambi bili ves čas korak prepozni, v napadu pa nenatančni pri zaključnih metih. Nekatere igralke so me danes prijetno presenetile, nekatere starejše malo razočarale. Izgleda, da še vedno ni jasno, da ni razlike med tekmami, najsi bo to proti boljšim, enakovrednim ali slabšim ekipam. Vsako tekmo je potrebno odigrati z več kot 100 odstotno motiviranostjo, tako da odličnost ne postane muha enodnevnica, ampak navada.«