+386 59 935 619

03128-1000010043

GOSTOVANJE KK NJEGOS IZ LOVČENCA USPELO.
slikcaNaše igralke so na praznik sprejele 14 igralk košarkarskega kluba Njegoš iz Lovčenca ter jih gostile vse do nedelje, ko so se po skupnem pikniku gostje poslovile in se odpeljale domov. V petek in soboto sta ekipi odigrali po dve tekmi...
Četrtek, 1.11.2007

Neučakanost je bila na vhuncu vse do četrtka do nekaj minut pred sedmo uro, ko so gostje po dolgem in napornem potovanju le prispele v Škofjo Loko. Po uvodnem pozdravljanju in vrvežu, ki se kar ni in ni polegel, so se gostje s svojimi gostiteljicami odpravile v tople domove na počitek, saj je vse čakal naporen petek.

Petek, 2.11.2007

10:00 KK ODEJA KED : KK TRIGLAV 53:66 (7:14, 18:7, 15:16, 13:29)

Strelke:
KK ODEJA KED: 53 (17:33)
Čadež 2 (2:4), Pintar, Tušek 9 (3:4), Hafner, Šmid 3 (1:2), Lazar, Kreačič 6 (2:2), Dumenčič 6 (4:7), Bogataj 5 (1:2), Jereb 8 (2:4), Stanonik 6, Mlinar, Bošnjak 6 (2:8), Lojič 2, Muc, Dolenc

KK TRIGLAV: 66 (6:16) /2x3/
Kostevc 11 (0:2)/1x3/, Kos 17 (3:4), Đakovič 1 (1:2), Jerman 4, Žibert 19/1x3/(2:6), Žun 12, Sodnik 2 (0:2)

Tekmo so domače igralke, kljub spodbudi svojih prijateljic iz Srbije, začele slabo, za velik del tega pa gre kriviti najbrž tudi tremo, ki se je vidno naselila v roke in noge Ločank. Tako se je »zakrčena« četrtina končala z lepo prednostjo gostij 7:14, a Ločanke so se odločile, da se ne bodo kar tako pustile. V drugi četrtini so se sprostile in pokazale svoj pravi obraz. Ivana, Anja Alenka in Kim so bile »leaderke« v tej četrtini, ki so jo naše dobile z rezultatom 18:7 in tako ob polčasu prešle v vodstvo 25:21. Tako je bila tekma zopet odprta in trd boj se je vil tudi v tretji in četrti četrtini. V 35. minuti je domači trener pri rezultatu 44:41 odločil, da da priložnost igralkam, ki še nimajo toliko igralnih izkušenj. Izkušena ekipa Triglava je to znala izkoristiti in hitro pobegnila na razliko 13 točk. A dekletom ne gre zameriti, dale so vse od sebe in nudile dostojen odpor.

Komentar trenerja domačih Boruta Fijavža: »Igralkam čestitam za prikazano igro, in kljub porazu sem zelo zadovoljen s prikazanim. Na rezultat smo igrali do 35. minute, ko sem se odločil da dam priložnost tudi nekaterim, ki morajo tudi igrati v takšnih trenutkih, pa na prvenstvenih tekmah ne dobijo priložnosti. Vesel sem rezultata, saj smo spomladi proti Triglavu 2x gladko izgubili, rezultat po treh in pol četrtinah pa kaže na to, da smo naredili ogromen napredek v naši igri. Bravo punce!«

12:00 KK GROSUPLJE : KK NJEGOŠ 64 : 49 (16:15, 25:13, 8:12, 15:9)

Strelke:
KK GROSUPLJE: 64 (11:22)
Rozman 4, Krištof 5 (2/4), Jevtovič 15 (1/1), Kastelic 4 (0/2), Gerkeš 9 (1/4), Čeferin 7 (3/6), Ferjančič 10 (2/2), Zupančič 1 (1/2), Brekalo 2, Valentinčič 6, Dolinšek 3(1/4), Mušič.

KK NJEGOŠ: 49 (10:31)
Ćetković 3 (1/6), Radonjić 12 (4/10), Dakić 13 (1/6), Milisav 11(3/10), Vuković 10(1/2)

Tekma se je začela negotovo na obeh straneh in rva četrtina se je končala s skoraj zenačenim rezultatom. Nato pa so igralke Grosuplja stopile na plin in drugo četrtino dobile za 12 točk ter na polčas odšle z občutnejšo razliko 13 točk (41:28). V drugem polčasu se je gostjam uspelo približati na 9 točk, za kaj več pa jim je zmanjkalo moči in koncentracije, saj so proste mete metali 32%. A kljub velikemu številu napačnih podaj lahko rečemo da je bila tekma na visoki ravni, saj je bil tempo igre zelo visok, kar je tudi eden izmed vzrokov za precejšnje število napak. Pri KK Grosuplje je bila najbolj razigrana Jevtovič (15), pri gostjah pa Dakić (13).

Petkovo popoldne je minilo v znamenju druženja igralk KK Odeja KED in KK Njegoš v telovadnici OŠ Cvetka Golarja. Dekleta so se pomerila v spretnostnem tekmovanju, tekmovanju v prostih metih in metu izza črte 6,25.

Sobota, 3.11.2007

V soboto popoldne sta se obe ekipi spopadli na vročih tleh dvorane v Poljanah, Ločanke pa so morale tokrat priznati premoč gostjam.

KK ODEJA KED : KK NJEGOŠ 48:86 (13:19,8:28, 11:19, 16:20)

Strelke:
KK ODEJA KED 48 (20:38)
Čadež 1 (1:4, Pintar, Tušek, Hafner 6, Šmid (0:2), Lazar, Dumenčič 2 (2:2), Bogataj 3 (1:6), Jereb 14 (4:8), Stanonik 10 (6:6), Mlinar 5 (3:5), Bošnjak 7 (3:5), Lojič, Muc, Dolenc

KK NJEGOŠ 86 (12:31) /2x3/
Đurovič 2 (0:2), Obradovič 7 (4:4)/1x3/, Četkovič 12 (3:8)/1x3/, Radonič 18 (4:8), Samađič 2 (0:4), Lekič 1 (1:2), Radoman (0:2), Dakič 12, Pešikan, Milisav 4, Rajičevič, Vukovič, Rajič 20 (0:1), Đukanovič

Tekma se je začela zelo izenačeno in vse do 9 minute so se Ločanke dobro držale (9:9), nato pa so dovolile gostjam da so se z dvema trojkama odlepile. V drugi četrtini sta se poškodovali Ivana in Anja, tako da je ekipa Loke ob odsotnosti zaradi reprezentančnih obveznosti Kreačičeve in dveh poškodovanih morala tekmo nadaljevati v zelo okrnjeni postavi, kar pa gostje niso prepustile naključju in močno pospešile ritem igre ter z različnimi obrambami do polčasa ustvarile visoko razliko 26 točk. V drugem polčasu naše mlajše igralke niso bile kos starejšim in močnejšim nasprotnicam, ki so tekmo tako zaključile z veliko preveliko razliko. Pri domačih sta bili strelsko najbolj razpoloženi Eva (14) in Alenka (10, medtem ko je Rajič za gostje dosegla 20 točk.

Trener domačih Borut Fijavž: »Nikakor ne morem biti zadovoljen z igro svoje ekipe, še posebej ne v prvem polčasu. Po deveti minuti smo nerazumno padli v igri in kar najbolj skrbi je to, da so izkušene igralke zatajile v elementih igre, ki jih sicer obvladajo. Tako se proti conskem presingu nismo znašli in izgubljali preveč žog, kar pa so gostje znale kaznovati.
Pohvalil bi punce za borbenost in resen pristop v drugem polčasu, izpostavil pa bi organizatorko Evo, ki je vlekla voz v prvem polčasu, strelsko razpoloženo Alenko in Tinkaro, ki je dokazala, da če jo kdo malce razjezi, pokaže tisti pravi obraz. Upajmo, da ga bomo še kdaj videli. Gostjam čestitke za zasluženo zmago!«

Nedelja, 4.11.2007

V nedeljo zjutraj ob 10:00 pa se je ob koči Konjeniškega društva Žiri začel skupni piknik. Ob pečenju kostanjev, sladkanju s pecivom in zasluženimi bonboni so se odvijale tudi različne tekme, štafetne igre in podobno. Po trdem boju so zmago slavile ekipa Črvov, drugo mesto sta si delili Majmuni in Idioti, četrti pa so bili Marsovci.
Za posebno presenečenje je oskrbela tudi bivša članica kluba Karin, ki je s prlepim konjem prišla na obisk, na koncu pa so se v sedlo usedle tudi nekatere igralke KK Njegoš.

Košarkarski klub ODEJA KED se še enkrat iskreno zahvaljuje staršem naših deklet, ki so gostjam nudili prebivališče in prehrano v dneh, ko so bili tukaj. Mislimo, da je bilo vsem, Vam in nam vse poplačano, ko smo videli vesele nasmehe na obrazih naših deklet. Še enkrat iskrena hvala!!!