+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Union Olimpija v 3. četrtini razblinila upe Škofjeločanov
slikcaMoštvo LTH Castingsa je v petek, 2. decembra, prvič po letu 2008 v ŠD Poden gostil Union Olimpijo. V prvem polčasu se je zdesetkana zasedba Radeta Mijanovića dodobra upirala Ljubljančanom, v drugem polčasu pa so slednji prestavili v višjo prestavo in slavili visoko zmago s 30 točkami razlike (67:97). Na tekmi tudi skavt iz lige NBA.

Liga Nova KBM, 9. kolo, ŠD Poden, petek, 02.12.2016
LTH Castings - Union Olimpija 67:97 (16:25, 20:22, 15:30, 16:20)
LTH Castings: Rebec 10, Grubelič 6, Sajevic 3 (6 podaj), Gorbachov, Dragan 3 (6 skokov), Grum 16 (9 skokov), Robbins JR 10 (7 skokov), Čučović 19.
Union Olimpija: Barbarič 9, Oliver 2, Bubnić 4 (6 podaj), Mesiček 15, Pelko 7 (6 podaj), Janković 15, Jurček 7, Hrovat 11, Stopar 6, Mladjan 10 (9 skokov).

:: FOTOGALERIJA ::

Naj igralec LTH Castingsa:
#9 Luka Grum - 35 minut, 16 točk (5/6 za dve točki, 2/5 za tri točke, 0/1 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu, 7 v obrambi), 2 podaji, 1 osebna napaka, 3 izsiljene osebne napake, 1 izgubljena žoga, 1 ukradena žoga; +/- = -23, indeks 22.

Škofjeločani so Ljubljančane v domači dvorani pričakali precej oslabljeni. Zaradi poškodbe namreč na parket niso stopili Željko Zagorac, Boris Bošnjak in Nino Lorenzo Williams, medtem je Gašper Okorn na drugi strani počitek namenil tujcema Brandonu Jeffersonu in Stevanu Miloševiću. Ob odstotnosti Zagorca je tokrat kapetanski trak pri domačih prevzel Jan Rebec, prvič v sezoni pa je tekmo na domačem parketu v začetni peterki pričel tudi Haris Čučović. In prav 18-letni center je od začetka vodil voz LTH Castingsa in nekako držal priključek z Zmaji. Slednji so prvič resneje pobegnili v 8.minuti srečanja, ko je nekdanji košarkar škofjeloškega prvoligaša Mirko Mulalić zadel polaganje za 13:21. V naslednjih minutah so Škofjeločani zaigrali odlično in na krilih Victorja Robbinsa in Luke Gruma v 14. minuti po košu Rebca tudi povedli. Na semaforju je kazalo 26:25, v zaključku prvega polčasa pa so bili ponovno bolj zbrani gostje. Razigral se je predvsem Blaž Mesiček, katerega je s tribun ŠD Poden spremljal tudi skavt Utah Jazzerjev Rigas Dardalis. Po 20 minutah je bil rezultat v ŠD Poden 36:47, v začetku drugega polčasa pa je sledil popoln mrk Škofjeločanov v napadu. Gostje so to znali izkoristiti in z agresivno obrambo prišli do delnega izida 18:0, s katerim so ušli na neulovljivih 29 točk prednosti (36:65). Domači so v nadaljevanju seveda še poizkušali, a bližje kot na 19 točk zaostanka (65:84) po trojki povratnika po poškodbi Sandija Grubeliča niso več uspeli priti.

V torek Škofjeločane čaka povratni obračun 5.kroga Pokala Spar, v soboto, 10. decembra pa izjemno pomembna ligaška tekma v Podčetrtku.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Rade Mijanović, LTH Castings: »Čestitke gostom za zmago. V prvem polčasu smo dobro držali stik s favoriziranimi Ljubljančani, nato pa so gostje potrdili svojo kakovost. Pri nas je do izraza prišla tudi zdesetkanost, saj smo tekmo odigrali brez treh izjemno pomembnih košarkarjev.«
Gašper Okorn, Union Olimpija: »Čestitke igralcem za zmago. Škofji Loki pa želim vse dobro v nadaljevanju sezone.«