+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Slaba druga četrtina odnesla zmago v Šenčurju
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so drugi del tekmovanja v Ligi Nove KBM zaključili s porazom. V tekmi 10. kola Lige za obstanek so v Šenčurju dobili kar tri četrtine, a zaradi zelo slabih drugih 10 minut morali priznati premoč domačinu. Na koncu je bilo 78:65. Nasprotnik Škofjeločanov v četrtfinalu še ni znan.

Liga Nova KBM, 10. kolo Lige za obstanek, ŠD Šenčur, torek, 27.04.2016
Šenčur Gorenjska gradbena družba – LTH Castings 78:65 (15:21, 26:4, 17:18, 20:22)
Šenčur GGD: Kosec 14, Jeršin 4, Martinčič 6, Pavić 23 (5 skokov), Eržen 5, Miljković 4 (7 skokov), Špan 10 (9 podaj), Jokić 6, Prevorčnik, Grum 3, Blaževič 3.
LTH Castings: Rebec 10, Sajevic 2, Habat 10, Akodo 9, Radulović 11 (9 skokov), Čajič 7, Morina 16 (6 skokov), Sočak, Pesquerel.

#13 Gezim Morina – 37 minut, 16 točk (6/9 za dve točki, 1/2 za tri točke, 1/2 prosti meti), 6 skokov, 2 podaji, 1 ukradena žoga; +/- = -7, indeks 17.

Zmago odnesel delni izid 0:21
Košarkarji LTH Castingsa so dvoboj v Šenčurju pričeli mnogo bolje kot pretekla dva v letošnji sezoni v ŠD Šenčur, pa čeprav trener Aleksander Sekulić tudi tokrat ni mogel računati na pomoč obolelega Vlatka Čančarja in poškodovanega Roberta Abramovića. Po nekaj več kot dveh minutah igre in dveh zaporednih trojkah Toma Čajiča je na semaforju kazalo 0:10, domači trener Ernest Novak pa se je takoj odzval z minuto odmora. Po slednji so domačini začeli igrati bolje, kljub temu pa so Škofjeločani brez večjih težav dobili prvo četrtino (15:21). Še v 13. minuti je bilo +3 (20:23) za »Ulitkarje«, nato pa so sledile črne minute, katere se Šenčurjani hitro kaznovali in pripravili delni izid 21:0 ter tako ušli na visokih 18 točk prednosti (41:23). V začetku drugega polčasa je za nameček bolečino v roki znova začutil Čajič, ki se vse do konca obračuna ni več vrnil na parket. Kljub temu so Škofjeločani v tretji in zadnji četrtini držali podoben nivo igre kot domačini, a zaostanka iz prvega polčasa jim nikakor ni več uspelo nadoknaditi. Še najbližje so prišli v 33. minuti, ko je najboljši strelec LTH Castingsa Gezim Morina znižal na -10 (60:50). Pri domačih je največ točk (23) zbral Smiljan Pavić.

Ernest Novak, trener Šenčur Gorenjske gradbene družbe: »Razen slabšega začetka sem zadovoljen s prikazanim, saj smo nato dvignili ritem igre in igrali na precej visokem nivoju. Držali smo se dogovorjenega, na koncu pa je najbolj pomembno, da smo zmagali. Sedaj nas čaka nekaj premora, ki ga bomo izkoristili za pripravo na četrtfinale in ekipo, ki bo zasedla prvo mesto v Ligi Nova KBM za prvaka.«
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Tudi na tekmi v Šenčurju smo zaigrali močno oslabljeni, kljub temu pa se večji del tekme povsem dostojno borili proti najbolj izkušeni zasedbi Lige Nova KBM. Fantje si za to zasluzijo pohvale, na žalost pa nas je boljšega rezultata stala slaba druga četrtina. Cilj, katerega smo si zadali pred začetkom Lige za obstanek - zadržati 1. mesto, smo izpolnili, s tem pa smo si izborili tudi mesto najboljše uvrščene ekipe na Gorenjskem.«