+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Škofjeločani po porazu v Laškem redni del končali na 5. mestu
slikcaZa košarkarji LTH Castingsa je še zadnja tekma rednega dela Lige Telemach v sezoni 2015/16. Na gostovanju v Laškem so po dobrem prvem polčasu v nadaljevanju popustili, domačini pa so predvsem na krilih Jamarja Abramsa na koncu Škofjeločane ugnali z visokih 97:77. LTH Castings z Ligo za obstanek na Podnu pričenja že v sredo, 16. marca.

Liga Telemach, 18. kolo, Tri lilije (Laško), sreda, 09.03.2016
Zlatorog Laško – LTH Castings 97:77 (23:20, 19:28, 29:13, 26:16)
Zlatorog Laško: Jurak 11 (5 skokov), Barič 2, Jeftić 8, Lisica, Krušič 4 (5 skokov), Vašl 20, Abrams 24 (7 skokov), Vujasinović 10 (9 podaj), Đekić 11, Čebašek 7.
LTH Castings: Rebec 2, Čančar 12 (6 skokov), Sajevic 3, Abramović 21, Habat 2, Akodo 2, Radulović 15 (7 skokov), Morina 18, Pesquerel 2.

Naj igralec LTH Castingsa:
#13 Gezim Morina – 32 minut, 18 točk (5/8 za dve točki, 2/5 za tri točke, 2/2 posti meti), 4 skoki, 3 podaje, 1 blokada; +/- = - 1; indeks 17.

Z delnim izidom 12:0 do prednosti 6 točk
V rezultatsko povsem nepomemben obračun so Škofjeločani krenili tako kot se za mlado ekipo spodobi – s polno energije in odločno. Tudi tokrat trener Aleksander Sekulić ni mogel računati na pomoč poškodovanih Toma Čajiča in Dominika Vršnika, znova pa je že od samega začetka v igro poslal Gezima Morino. Prvi vidnejši delni izid je uspel Škofjeločanov, ki so po 7 zaporednih točkah v 8.minuti povedli s +5 (9:14), še precej bolj razpoloženo pa so košarkarji LTH Castingsa v napadu delovali v drugi četrtini. Prvo četrtino so sicer z rezultatom 23:20 dobili Laščani, ki so vodili tudi v 17. minuti (42:36), Škofjeločani pa so najboljše prihranili prav za konec prvega polčasa. Razigral se je prvi strelec ekipe Robert Abramović, ki je pri delnem izidu 12:0 prispeval 8 točk in poskrbel, da so gostje na odmor odšli s prednostjo 6 točk (42:48).

Razigrani Abrams rešetal mrežico Škofjeločanov
Če so košarkarji LTH Castingsa na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni popustili šele v zadnji četrtini, pa se je tokrat Škofjeločanom ustavilo že v tretji četrtini. Domačini so precej bolje zaigrali v obrambo in z izjemno moško igro na meji osebne napake nasprotnikom le redko dopuščali lahke mete. Bolj kot je tekma šla proti koncu, bolj razigran je bil Američan Jamar Abrams (24 točk, 7 skokov, 4 podaje), s tem pa se je višala tudi prednost Laščanov. Na koncu je ta znašala visokih 20 točk.

Pričetek Lige za obstanek že v sredo
Košarkarji LTH Castingsa so tako zabeležili še 7. poraz v letošnji sezoni, z 9 zmagami pa so redni del Lige Telemach končali na 5. mestu. Za škofjeloški klub je to najboljši dosežek po sezoni 2007/08, ko so pod vodstvom Gašperja Potočnika redni del Lige UPC Telemach z 12 zmagami in 10 porazi končali na 4. mestu, takoj za Heliosom, Geoplinom Slovanom in Zlatorogom. Z drugim delom bo četa Aleksandra Sekulića pričela že v sredo, 9. marca, ko v ŠD Poden prihaja Lastovka. Tekma se bo pričela ob 20. uri.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: Tekma je imela dva različna polčasa. V prvem smo bili neprepoznavni, bilo je ogromno izgubljenih žog. Nepovezano smo igrali v napadu ter slabo v obrambi, kar so gostje izkoristili. V drugem smo postali agresivnejši in ko smo začeli igrati obrambo je stekel tudi napad. Veseli smo da smo prvi del državnega prvenstva zaključili z zmago. Sedaj se bomo pričeli pripravljati za Ligo za prvaka.«
Aleksander Sekulić, trener LTH Castinga: »Zaslužena zmaga domačinov. Zadeli so več trojk in vrgli več prostih metov.«