+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Še drugič v sezoni nemočni na gostovanju v Šenčurju
slikcaKošarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so se v tekmi 16. kola Lige Telemach oddolžili ekipi LTH Castingsa za poraz, katerega so jim Škofjeločani zadali v 7. kolu. Tokrat so bili Šenčurjani zasluženo boljši in z zmago z 79:47 naredili velik korak k preboju v Ligo za prvaka.

Liga Telemach, 16. kolo, ŠD Šenčur, sobota, 27.02.2016
Šenčur Gorenjska gradbena družba – LTH Castings 79:47 (24:15, 13:12, 15:11, 27:9)
Šenčur GGD: Jeršin 12, Martinčič 13, Pavić 9 (7 skokov), Eržen 8, Miljković 7 (6 skokov), Špan 15 (5 podaj), Jokić 6, Blaževič 7, Smajlagić 2.
LTH Castings: Rebec 4, Čančar 11 (7 skokov), Sajevic 7, Abramović 4, Habat, Akodo, Radulović 11 (6 skokov), Čajič 3 (5 skokov), Morina 5, Pesquerel 2.

#5 Vlatko Čančar – 33 minut, 11 točk (1/3 za dve točki, 3/4 za tri točke), 7 skokov, 1 podaja, 3 ukradene žoge, 1 blokada; +/- = - 31; indeks = 16.

Že sam začetek tekme ni obetal nič kaj dobrega za Škofjeločane. Domači so izkoristili slab začetek gostov in v 5. minuti tekme povedli že z 12:0. Trener Aleksander Sekulić se je odzval z minuto odmora, po kateri so Škofjeločani začeli igrati bolje, saj so v manj kot 4 minutah dosegli 13 točk. Zaostanek LTH Castingsa je po uvodnih 10 minutah znašal 9 točk, po košu Anela Blaževiča v 14. minuti pa je bilo že +13 (30:17). »Ulitkarji« so nato pripravili delni izid 8:1 in ko je v 16. minuti na semaforju kazalo 31:25 je bilo pričakovati, da bomo od tedaj naprej vendarle spremljali napet obračun dveh ekip, ki sta v letošnji sezoni presenetili marsikoga. A temu ni bilo tako. Šenčurjani so na glavni odmor odšli z 10 točkami prednosti (37:27), v tretji četrtini pa še bolje zaigrali v obrambi in med drugim v 26. minuti povedli že tudi s +15 (46:31). Ko so domačini zadnjo četrtino pričeli z dvema zadetima trojkama in v 32. minuti povedli s +20 (58:38), je bil zmagovalec odločen.

Četa Aleksandra Sekulića tokrat enostavno ni bila prava, je pa res, da so se Šenčurjani na Škofjeločane odlično pripravili in z dobro obrambo precej omejili igro glavnih igralcev LTH Castingsa. Škofjeločani so tako izgubili rekordno število žog (36). Novinec v moštvu Gezim Morina je odigral 20 minut in prispeval 5 točk, 4 skoke in 3 podaje. Šenčurjani so se tako Škofjeločanom oddolžili za poraz v 7. kolu Lige Telemach in naredili pomemben korak k preboju v Ligo za prvaka. Nekaj teoretičnih možnosti za napredovanje v zgornji dom ima še vedno tudi LTH Castings, a ni več odvisen samo od svojih rezultatov.

Igor Kešelj, trener Šenčur Gorenjske gradbene družbe: »Tekmo smo začeli kar najbolj angažirano, kar je bilo vidno tudi na parketu. Fantom nimam kaj očitati, pač pa jim lahko le čestitam za vrhunsko predstavo. Z optimizmom lahko zremo proti zadnjima tekmama, ki nas še čakata do konca prvega dela Lige Telemach. Želim si, da ostanemo v takšnem ritmu, saj le lahko le s takšno igro dosežemo želeni cilj.«
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so tokrat povsem zasluženo prišli do zmage. Nasprotniki so nas z dobro igro v obrambi prisilili v napake, precej pa smo jih s slabimi odločitvami napravili tudi sami in s tem domačinom dopustili, da so se povsem razigrali. Mi smo tako v napadu kot tudi v obrambi odigrali preslabo, da bi konkurirali za zmago proti ekipi kot je Šenčur.«