+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Škofjeločani še drugič v sezoni porezali krila Lastovki
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 11. kola Lige Telemach zabeležili že svojo 7. zmago in se tako vsaj za nekaj dni povzpeli pod sam vrh prvoligaške razpredelnice. Še drugič v letošnji sezoni so Škofjeločani ugnali domžalsko Lastovko, ob zmagi s 77:71 pa je z doseženimi 27 točkami izstopal Robert Abramović.

Liga Telemach, 11. kolo, ŠD Poden, sreda, 13.01.2015
LTH Castings – Lastovka 77:71 (16:19, 27:17, 14:20, 20:15)
LTH Castings: Rebec, Čančar 13 (9 skokov), Sajevic 5, Abramović 27, Habat, Akodo 4, Čajič 16 (9 skokov), Vršnik 6 (5 skokov), Pesquerel 6 (5 skokov).
Lastovka: Percel 9, Shashkov 2, Mlakar 9, Pušić 5, Julević 20 (14 skokov), Šutulović 11 (5 skokov), Balažic 3, Janc 8, Rizvić 4.

#7 Robert Abramović – 37 minut, 27 točk (3/5 za dve točki, 4/8 za tri točke, 9/10 prosti meti), 3 skoki, 3 podaje, 1 ukradena žoga; +/- = +10, indeks 24.

POVEZAVA DO POSNETKA TEKME

Brez Radulovića in z obolelim Pesquerelom
Domači strateg Aleksander Sekulić je že pred srečanjem z Lastovko opozarjal na to, da njegove varovance proti Domžalčanom čaka težkih 40 minut. Ko sta virozo staknila oba centra Bojan Radulović in Antoine Pesquerel, je bilo jasno, da Škofjeločane zares ne čaka lahka naloga. Srbski center ni mogel zaigrati, francoski velikan pa je stisnil zobe in prispeval pomembnih 6 točk ter dodal tudi 5 skokov in blokado. Sekulić je tako tekmo pričel z 4 standardnimi člani prve peterke, Akodom, Abramovićem, Čančarjem in Čajičem, v prvi peterici pa je pričel tudi Dominik Vršnik, ki se je izkazal na prejšnji tekmi na Polzeli. Tekmo je dobro odprl Jules Christian Dang Akodo, ki je dosegel prve štiri točke na tekmi, nato pa so predvsem po zaslugi Mensuda Julevića in Milorada Šutulovića pobudo prevzeli gostje. Slednji so tudi dobili prvo četrtino (16:19), domači pa so hitro odgovorili z delnim izidom 6:0 in v 13. minuti povedli z 22:19. Tudi v nadaljevanju so bili Škofjeločani tisti, ki so narekovali ritem igre. V 19. minuti je po košu Dominika Vršnika prednost domačih narasla že na 8 točk (40:32), končni rezultat prvega polčasa (43:36) pa je sekundo pred zvokom sirene postavil Robert Abramović.

Najizkušenejša stvari vzela v svoje roke
Domači košarkarji so v 21. minuti prvič na tekmi povedli z dvomestnim številom točk (46:36), podobna pa je bila razlika po silovitem zabijanju Vlatka Čančarja v 25. minuti (50:41). Tedaj je gostujoči trener Andrej Žakelj zahteval minuto odmora, po kateri so Domžalčani zaigrali precej bolje. V 26. minuti se je sicer poškodoval Milorad Šutulović (kasneje se je izkazalo, da gre za zlom palca na nogi) gostje pa so z delnim izidom 15:7 zaostanek pred zadnjo četrtino zmanjšali na vsega točko (57:56). Ko so Škofjeločani v zadnji četrtini nekajkrat ostali brez pravih idej, je položaj rešil prvi strelec ekipe Robert Abramović, v ključnem trenutku pa je svoj delež dodal še kapetan Tomo Čajič. Najizkušenejši košarkar LTH Castingsa je pri zaostanku s 66:68 prispeval dve zaporedni trojki, v zadnji minuti pa po dveh zgrešenih prostih metih Grege Sajevica ob rezultatu 72:70 še skočil v napadu. Abramović je z dvema zadetima prostima metoma Škofjeločane popeljal v vodstvo s 74:70, nato pa je Čajič ukradel žogo in s tremi zadetimi prostimi meti iz štirih poizkusov dokončno pokopal upe Domžalčanov.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Za nami je pričakovano težka tekma. Vidi se, da Lastovka iz tekme v tekmo igra bolje. Mi smo imeli v tem tednu težave z majhnimi poškodbami in z virozo, ki razsaja v ekipi, tako da smo težko sestavili dober trening. Naši mladi fantje si zato za zmago zaslužijo še posebne pohvale. Pokazali smo pravi značaj in se na koncu zasluženo veselili uspeha.«
Andrej Žakelj, trener Lastovke: »Čestitke LTH Castinsu za zmago. Zopet smo na tekmi imeli črne minute, kar je naš največji problem. Zadnjih par minut, ko smo še imeli priložnost za zmago, nismo bili dovolj zbrani. Kot sem dejal že pred tekmo, Škofjeločani izkoristijo vsako napako in to so tudi storili. Nam preostaja, da dvignemo glave in skušamo zreducirati slabe minute.«