+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Za začetek leta 2016 do zmage na Polzeli
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je uspešno vstopila v leto 2016. Na prvi tekmi v novem letu je po mnogih letih slavila zmago na gostovanju na Polzeli in tako dosegla šesto zmago v letošnji sezoni. V ŠD Polzela je bilo 73:80, najboljši strelec srečanja pa je bil z 19 točkami prav nekdanji košarkar Hopsov Robert Abramović.

Liga Telemach, 10. kolo, ŠD Polzela, sobota, 09.01.2015
Hopsi Polzela – LTH Castings 73:80 (15:26, 14:19, 25:21, 19:14)
Hopsi Polzela: Crockett 13 (5 skokov), Rizman 2, Dingman 3 (5 skokov), Durnik 11, Marasović 6 (7 skokov), Golder 18, Bukovič 6 (6 skokov + 6 podaj), Kosič 14.
LTH Castings: Rebec 8, Čančar 14, Sajevic 8, Abramović 19, Habat, Akodo 2, Radulović 5, Čajič 9 (7 skokov), Vršnik 12 (8 skokov), Pesquerel 3 (7 skokov).

#13 Dominik Vršnik – 20 minut, 12 točk (1/2 za dve točki, 2/3 za tri točke, 4/4 prosti meti), 8 skokov, 2 podaji, 2 ukradeni žogi; indeks 21.

POVEZAVA DO POSNETKA TEKME

Košarkarji LTH Castingsa so drugo polovico rednega dela Lige Telemach pričeli z odliko. Na petem gostovanju v letošnji sezoni so zabeležili še tretjo zmago in tako obdržali stik s Helios Sunsi in Zlatorogom iz Laškega, ki prav tako kot Škofjeločani po devetih odigranih tekmah beležita 6 zmag in 3 poraze. Četa Aleksandra Sekulića je že v samem začetku srečanja domačinom dala vedeti, da je na Polzelo prišla po zmago. Na krilih Roberta Abramovića, ki je v uvodnih 4 minutah tekme dosegel 9 od skupno 11 točk LTH Castingsa, so si hitro priigrali 10 točk prednosti (11:21). Tudi v drugi četrtini so »Ulitkarji« nadaljevali z odlično igro v obrambi, Hopsi pa so na drugi strani v napadu večkrat ostali brez pravih idej. Ko se je v drugi polovici druge četrtine razigral še Jan Rebec, je prednost Škofjeločanov narasla že na 21 točk (20:41), ob koncu prvega polčasa pa je na semaforju kazalo 29:45.

V kriznih trenutkih na sceno stopil Vršnik
Košarkarji iz naselja pod Lubnikom tudi v začetku drugega polčasa niso popuščali. V 21. minuti je domači košarkar Jan Rizman prejel 5. osebno napako, ko je prednost po trojki Toma Čajiča v 23. minuti znova narasla na +20 (29:49), pa je vse kazalo na lahko zmago gostov. S tem pa se domačini niso strinjali in se predvsem po zaslugi razigranega kapetana Uroša Godlerja in novinca Jamesa Hamiltona Crocketta iz minute v minuto bolj približevali Škofjeločanom. Slednji so imeli v začetku zadnje četrtine tako kot proti Zlatorogu iz Laškega tudi tokrat težave v napadu, kar so domačini dobro izkoriščali. V 35. minuti je prednost Škofjeločanov znašala samo še 4 točke (63:67), tedaj pa je na sceno stopil Dominik Vršnik. 21-letni krilni center je pri rezultatu 65:69 najprej zadel dva prosta meta, s trojko Škofjeločane popeljal na +9 (65:74), v 39. minuti pa je odlično zaposlil Čajiča, ki je zadel za +11 (69:80). V zadnji minuti je Hopsom zaostanek znižati na 7 točk (73:80), za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzela: »Kljub visokem zaostanku v prvem polčasu so naši fantje pokazali, da znajo in hočejo igrati košarko. Škoda je le, da je veliko naših visokih košarkarjev tekmo predčasno zaključilo s petimi osebnimi napakami. Zaradi tega smo začeli izgubljati igro v skoku, na drugi strani nismo zadeli odprtih metov, nasprotniki pa so imeli na voljo veliko število prostih metov. LTH Castings je na koncu zasluženo zmagal. Vesel sem, da so se fantje ob težavah s poškodbami, smrti v družini novinca ter veselem pričakovanju Rizmana uspeli sestaviti. Verjamem, da bomo do drugega tedna bolj kompaktni in upam, da na naslednjih tekmah koga presenetimo.«
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Za nami je pričakovano težka tekma. V prvem polčasu je naša mlada ekipa pokazala, kako se bori za barve kluba, v nadaljevanju pa smo imeli znova nekaj krize, predvsem v napadu. Pri nasprotniku se je na drugi strani zagotovo poznala neuigranost, a to ne zmanjšuje našega uspeha. Ponosen sem na naše fante, saj so si zmago resnično morali izboriti. Časa za počitek ni, že v sredo nas čaka nova težka tekma proti Lastovki.«