+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: V derbiju ugnali še Šenčurjane; Radulović do tretjega dvojnega dvojčka (19+16)
slikcaDvorana Poden tudi po tretji odigrani tekmi ostaja neosvojljiva trdnjava. V tekmi 7. kola Lige Telemach je v gorenjskem derbiju pred Škofjeločani pokleknila ekipa Šenčurja Gorenjske gradbene družbe. Ob zmagi z 78:70 sta blestela Robert Abramović (20 točk) in Bojan Radulović (19 točk in 16 skokov), LTH Castings pa se je s peto zmago v letošnji sezoni na vrhu lestvice izenačil z Rogaško in Šenčurjem.

Liga Telemach, 7. kolo, ŠD Poden, nedelja, 6.12.2015
LTH Castings - Šenčur Gorenjska gradbena družba 78:70 (27:16, 17:18, 11:11, 23:25)
LTH Castings: Rebec, Čančar 10 (8 skokov), Sajevic 5, Abramović 20, Habat 2, Akodo 9, Radulović 19 (16 skokov), Čajič 11 (5 skokov), Vršnik 2, Alkić, Pesquerel.
Šenčur GGD: Krišto, Kosec 2 (5 skokov), Jeršin 4 (10 podaj), Martinčič 6, Pavić 18 (11 skokov), Eržen 13, Miljković 2, Špan 7, Jokić, Grum 2, Blaževič 16.

Naj igralec LTH Castingsa:
#11 Bojan Radulović: 33 minut, 19 točk (9/16 za dve točki, 0/1 za tri točke, 1/3 prosti meti), 16 skokov in 1 ukradena žoga; indeks 25; +/- = +3

Moštvi LTH Castingsa in Šenčurja Gorenjske gradbene družbe sta se še drugič zapored pomerili med seboj v Športni dvorani Poden, za razliko od pokalne tekme pa so se tokrat zmage veselili Škofjeločani in tako poskrbeli, da v Ligi Telemach ni več neporažene ekipe.

Domači strateg Aleksander Sekulić je že na samem začetku presenetil s prvo peterko, saj je ob standardnih članih začetne peterice Julesu Akodu, Robertu Abramoviću, Tomu Čajiču in Bojanu Raduloviću na parket poslal še Žigo Habata, na klopi pa pustil Vlatka Čančarja. Ta poteza se je izkazala za dobro, saj so Škofjeločani v tekmo krenili odlično in po začetnem zaostanku z 0:2 hitro prevzeli pobudo. V 7. minuti je bilo že 19:7, še višja pa je bila prednost domačinov v 13. minuti, ko je Grega Sajevic zadel trojko za 34:20. V tretji četrtini tako ena kot tudi druga ekipa v napadu nista bili kaj prida razpoloženi, kar priča tudi končni rezultat tretjega dela tekme. Še posebej viden je bil točkovni post od 25. do 28. minute, ko je na semaforju neprestano kazalo 52:39. Izkušeni gostje, ki so imeli v Škofji Loki številčno navijaško podporo, se niso predali in se na krilih nekdanjega košarkarja LTH Castingsa Jureta Eržena iz minute v minuto bolj približevali domačinom. Ko je Boris Jeršin zadel dva prosta meta za drugo vodstvo gostov na tekmi (64:65), Škofjeločanom ni kazalo nič kaj dobro. Po nekaj neuspešnih poizkusov na obeh straneh so strelski post prekinili domači, stvari pa sta v svoje roke vzela najstarejša člana ekipe Tomo Čajič in Robert Abramović. V 39. minuti je po lepi podaji Julesa Akoda pod košem sam ostal Bojan Radulović, ki je zabil za 73:67, po košu Vlatka Čančarja za 76:70 pa zmaga Škofjeločanov ni bila več resneje ogrožena.

Košarkarji LTH Castingsa so tokrat za razliko od prve tekme 4. kroga Pokala Spar precej bolje zaigrali v obrambi, boljši pa bili tudi v skoku (38:36). Škofjeločane v sredo, 16. decembra, v Šenčurju čaka povratno srečanje 4. kroga Pokala Spar, naslednje ligaško srečanje pa bodo varovanci Aleksandra Sekulića na domačem parketu odigrali v soboto, 19. decembra, ko v ŠD Poden prihaja Zlatorog iz Laškega.

Izjavi po tekmi:
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Priča smo bili pravemu derbiju Lige Telemach. Mislim, da je bilo izjemnega pomena, da smo že od samega začetka dobro zaigrali v obrambi. Gorenjska je pokazala, da ima rada košarko, mi pa smo veseli, da smo številčno publiko nagradili z zmago."
Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjska gradbena družba: "Poznavalci košarke, ki so spremljali tekmo v živo, ali pa si bodo ogledali njen posnetek, so lahko videli, kdo igra umazano in grdo košarko. Ekipa LTH Castingsa je kljub relativni mladosti srečanje odigrala tako, kot je domači trener Sekulić v izjavi pred tekmo označil našo igro. Kljub temu ji čestitam za zmago. Škofjeločani so odigrali odigrali perfektno, borbeno in zasluženo zmagali. Mi z dobro odigranimi 10 minutami tekme ne moremo dobiti. Po enem porazu, bitki, ki smo jo izgubili, vojna še daleč ni izgubljena. Gremo naprej s tekme v tekmo in videli bomo, kje bomo pristali na koncu."