+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Po preobratu do zmage tudi v Domžalah
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v dvorani Komunalnega centra po preobratu ugnali domačo Lastovko in se tako z drugo zmago zavihteli na sam vrh prvoligaške lestvice. V Domžalah je bilo 77:79, odločilne točke pa je prispeval Robert Abramović, ki je bil s 26 točkami tudi prvi strelec srečanja.

Liga Telemach, 2. kolo, dvorana Komunalnega centra (Domžale), sreda, 28.10.2015
Lastovka - LTH Castings 77:79 (21:20, 21:15, 22:23, 13:21)
Lastovka: Novak 6, Shashkov, Mlakar 11, Mišković 14 (5 skokov), Pušič 9, Julević 16 (8 skokov), Krivec 8 (7 podaj), Balažic, Janc 4, Rizvić 9 (6 skokov).
LTH Castings: Rebec, Čančar 10, Sajevic 7, Abramović 26, Habat, Akodo 5, Radulović 13 (5 skokov), Čajič 7, Vršnik 6 (5 skokov), Pesquerel 5 (5 skokov).

#7 Robert Abramović: 32 minut, 26 točk (5/6 za dve točki, 3/5 za tri točke, 7/8 prosti meti), 1 skok, 2 podaji, 1 ukradena žoga, učinek 22.

Tako kot v 1. kolu proti Hopsom, so Škofjeločani tudi tokrat medlo vstopili v samo srečanje in se hitro znašli v visokem zaostanku. Nekdanji košarkar LTH Castingsa Mensud Julević je hitro dosegel 8 točk, po košu Bojana Krivca v 5. minuti pa so domači povedli že z 9 točkami razlike (14:5). Četa Aleksandra Sekulića je Domžalčane hitro ujela in jih v 13. minuti po zabijanju in dodatnem prostem metu Antoina Pesquerelu tudi prehitela (25:26). Sledilo je spet preveč napak, kar so domačini hitro izkoristili in na odmor odšli s prednostjo 7 točk (42:35).

Tudi v nadaljevanju so rezultat imeli pod kontrolo varovanci Miloša Šporarja. V obrambi so igrali zelo agresivno, tako da igralci LTH Castingsa v napadu večkrat niso imeli pravih idej. V 27. minuti je po košu Esmirja Rizvića s polrazdalje bilo že 60:44 in vse je kazalo na dokaj gladko zmago domačih. S tem pa se niso strinjali Škofjeločani, ki so pričeli igrati precej bolje, prednost Lastovke pa se je iz minute v minuto bolj topila. Dokončno je ekipa LTH Castingsa priključek z domačimi ujela v 39.minuti, ko je s težkega položaja za 74:74 zadel Tomo Čajič. V zaljučku srečanja je na sceno stopil Robert Abramović, ki je najprej zadel trojko za 76:77, pri rezultatu 77:77 pa je dosegel tudi odločilni koš. Na drugi strani je po minuti odmora med za podaljšek zgrešil Dragan Pušič, Krivca pa je pri metu za tri točke že prehitela sirena, ki je označila konec srečanja.

Miloš Šporar, trener Lastovke: "Čestitke LTH Castingsu za zmago, ki si jo je priigral srčno in z nekaj sreče. V zadnji četrtini smo padli v škofjeloški ritem tako v obrambi kot v napadu, napravili nekaj začetniških napak in tekmo, ki smo jo nadzirali 30 minut, pripeljali v negotovo končnico. Poraz je zagotovo boleč in ga bomo morali nadoknaditi na katerem izmed gostovanj."
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Z igro mojih fantov tokrat ne morem biti zadovoljen, smo pa v taboru veseli nove zmage. Tekom tekme smo naredili preveč napak, a smo izjemno mlada ekipa, zato bo do napak še prihajalo. Tokrat smo garali vse do konca, zato si fantje zaslužijo vse pohvale. Časa za počitek ni, v petek nas čaka že tekma Pokala Spar."