+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Za uvod na Podnu padli Hopsi
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je v novo sezono vstopila z zmago nad polzelskimi Hopsi. V ŠD Poden so Škofjeločani slavili zmago z 88:75, odločilno prednost pa so si priigrali v 3. četrtini. Blestela sta Robert Abramović (23 točk + 5 skokov) in Vlatko Čančar (21 točk + 5 skokov).

Liga Telemach, 1. krog, ŠD Poden, sreda, 21.10.2015
LTH Castings – Hopsi Polzela 88:75 (18:21, 21:18, 33:18, 16:18)
LTH Castings: Rebec 6, Čančar 21 (5 skokov), Sajevic 3, Abramović 23 (5 skokov), Kržišnik, Akodo 9 (10 podaj), Radulović 9 (10 skokov), Čajič 7, Vršnik 8 (5 skokov) Ružič, Pesquerel 2 (5 skokov), Alkić.
Hopsi Polzela: Mc Donald 11 (7 skokov), Woolridge 24 (7 skokov + 7 podaj), Rat, Rizman 11, Fields 6 (5 skokov), Dingman 17, Štok, Durnik, Stojnič, Marasović 6, Godler.

Naj igralec LTH Castingsa:
#5 Vlatko Čančar: 30 minut, 21 točk (4/6 za dve točki, 4/6 za tri točke), 5 skokov, 3 podaje, 3 ukradene žoge, učinek 26.

Moštvo LTH Castingsa je že takoj na prvi tekmi ob povratku med elito zabeležilo dve točki. Na domačem terenu so Škofjeločani ugnali Hopse, pri katerih se je za razliko od domače ekipe videla neuigranost. Trener domačih Aleksander Sekulić je za začetek na parket poslal peterko Akodo-Abramović-Čančar-Čajič-Radulović, tekom srečanja pa ni mogel računati na pomoč poškodovanega Žigo Habata. Domači košarkarji sicer tekme niso pričeli najboljše, saj so se hitro znašli v visokem zaostanku (6:15). Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so bili Polzelani podjetnejši, a se zaradi slabega izvajanja prostih metov (12/24) rezultatsko niso uspeli vidneje oddaljiti od Škofjeločanov. Slednji so priključek predvsem po zaslugi dobrega meta za tri točke (13/31) ujeli še v prvem polčasu, močno pa nivo igre dvignili v tretji četrtino. Polzelani niso našli pravega recepta na izjemno kolektivno igro domačinov, ki so se iz minute v minuto bolj oddaljevali. Za nameček se je pri gostih poškodoval še Avery Adams Dingman, ki je bil poleg Royca Amirja Woolridgeja edini vidno razpoloženi košarkar pri gostujoči ekipi. V 30. minuti je bilo po trojki Grege Sajevica že +15 (69:54), v zadnji četrtini pa se gostom ni uspelo vidneje približati.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Za nami je, predvsem iz psihološkega stališča, težka uvodna tekma, zmaga takoj na začetku pa je zelo dobrodošla. Pri Hopsih se je poznala neuigranost ekipe, za nameček se je med tekmo poškodoval še Dingman, kateremu želim čim hitrejše okrevanje. Vsem mojim varovancem bi rad čestital za pogumno in zelo kolektivno igro. Hvala domačim gledalcem, da so nas podprli v lepem številu. Časa za proslavljanje ni, sedaj smo z mislimi že na sredini tekmi z Lastovko."
Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzela: "LTH Castings je glede na našo popolno neuigranost in nepripravljenost zasluženo zmagal. Naša ekipa je namreč skupaj trenirala šele v zadnjem tednu. En polčas smo zdržali, upam pa, da bo naslednjič, ko bosta telesna pripravljenost in uigranost na višjem nivoju, bolje. Škoda je, da smo na tej tekmi izgubili enega igralca."