+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Potočnik ob jubileju Škofjeločane še drugič popeljal med elito
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi predzadnjega kroga 2. SKL ugnali ekipo Triglava Elektro gorenjske prodaje (72:65) in si tako že krog pred koncem zagotovili naslov prvakov 2. SKL in s tem vstopnico za Ligo Telemach za prihajajočo sezono 2015/16. Gašper Potočnik, Jaka Hladnik, Uroš Troppan in Tomo Čajič so tako ponovili uspeh iz sezone 2004/05, ko so se prav tako s škofjeloškim klubom prebili iz 2. SKL med elito. BRAVO EKIPA, BRAVO TRENERSKI ŠTAB!

Člani, 2. SKL, 21. krog, ŠD Poden (Škofja Loka), sobota, 18.4.2015

LTH CASTINGS – Triglav Elektro gorenjska prodaja 72:65 (19:22, 25:13, 8:16, 20:14)
LTH Castings: Čančar 9 (6 skokov), Milašinovič 11 (5 skokov + 5 podaj), Mesiček 12, Vršnik 1, Jamnik, Podvršnik 10, Hren 4, Čajič 19 (9 skokov), Lazić 2 (5 skokov), Troppan 4.
Triglav EGP: Bešter 7, Vojičić 11 (5 skokov), Luznar 4, Radončič 9, Rotar 12, Martinčič 4, Kondič, Žun 3, Nemanič 5, Jakobčič 10.

Škofjeloški LTH Castings je na tekmi 21. kroga 2. SKL pred 300-glavo množico še drugič letos premagal ekipo Triglava Elektro gorenjske prodaje, skupno pa zabeležil 18. zmago v letošnji sezoni. Do konca rednega dela tekmovanja je sicer ostal še en krog, a ker imajo Škofjeločani ob zmagi več od košarkarjev Term Olimie s Podčetrtčani tudi boljši izkupiček na medsebojnih tekmah, si je četa Gašperja Potočnika že zagotovila naslov prvakov 2. SKL.

Tekmo v ŠD Poden so bolje pričeli gostje, ki so brez večjih težav prihajali do lahkih položajev za met. Domači strateg je bil tako že v 4. minuti srečanja pri zaostanku s 5:11 primoran vzeti prvo minuto odmora. Igro LTH Castingsa je takoj po vstopu v igro z dvema trojkama poživel Andrej Podvršnik, a blesteli so tudi gostje, ki so v 9. minuti ušli že na 7 točk razlike (15:22). Tedaj sta se razigrala domači kapetan Tomo Čajič in prvi strelec lige Blaž Mesiček, ki sta skorajda sama poskrbela za delni izid 13:0, po katerem so prešli v vodstvo z 28:22. Gostujoča klop je bila iz minute v minuto bolj nemirna in si med drugim prislužila tudi dve tehnični napaki naenkrat.

Strelski mrk v tretji četrtini ni bil usoden
Domači košarkarji so na drugi strani igrali tako kot se za ekipo na vrhu lestvice spodobi in na odmor odšli s prednostjo 9 točk (44:35), v veliko krizo pa padli na začetku drugega polčasa. Potem, ko so v 21. minuti povedli z 48:35, se jim je v napadu povsem ustavilo, kar so Kranjčani znali izkoristiti. Uspel jim je delni izid 16:0, s katerim so po dolgem času znova prešli v vodstvo (48:51). Tedaj je krizo Škofjeločanov prekinil izkušeni Uroš Troppan, v zadnji četrtini pa so znova na parketu zavladali košarkarji LTH Castingsa. Odprlo se jim je pri metu za tri točke, navijače na tribuni pa je na noge s trojko iz 9 metrov za 59:51 dvignil Dejan Milašinovič. Gostujoči košarkarji se niso predali vse do konca, a bližje kot na pet točk zaostanka jim ni več uspelo priti.

Četa Toma Orešnika je na koncu športno čestitala Škofjeločanom za zmago in naslov prvakov, medtem ko se bodo Kranjčani v zadnjem krogu borili za končno 5. mesto. Tekma zadnjega kroga čaka še tudi košarkarje LTH Castingsa, zadovoljni trener Gašper Potočnik, ki je s sobotnim uspehom ponovil uspeh iz leta 2005, ko je Škofjeločane prav tako popeljal iz 2. SKL (takrat 1. B SKL) med elito, pa o petkovem obračunu proti Parkljem še ni razmišljal: »Pričakovali smo težko tekmo. Triglav je dobra in fizično precej močna ekipa, ki nas je na tem srečanju namučila. V igri nismo bili preveč razpoloženi, pritisk tekme je naredil svoje. A s skupnimi močmi, z borbenostjo in timsko igro, ki nas je krasila skozi celotno sezono, smo zasluženo zmagali. Čestitam vsem igralcem. Vsak posameznik je dal skozi celotno sezono svoj doprinos. Čestitam tudi strokovnemu štabu in ostalim. Zadnjo prvenstveno tekmo bomo odigrali resno. O tem, ali bodo na zadnji tekmi priložnost dobili drugi igralci, še nisem razmišljal.«

Lestvica pred zadnjim krogom: LTH Castings 18/3, Terme Olimia Podčetrtek 17/4, Vzajemci Lastovka 15/6, Kolpa Črnomelj 13/8, Parklji 12/9, Triglav Elektro gorenjska prodaja 12/9, Slovan 11/10, Plama Pur 9/12, ECE Celje 8/13, Hrastnik 5/16, Ajdovščina 3/18, Litija 3/18.

Vir izjave: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si

Prvaki 2. SKL - košarkarji LTH Castingsa. (foto: Igor Martinšek)
Najboljši strelec lige Blaž Mesiček je tokrat tekmo končal pri 12 točkah. (foto: Igor Martinšek)
Ekipa LTH Castingsa v eni izmed minut odmora. (foto: Igor Martinšek)