+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Suverena zmaga nad Podčetrtčani; krstni točki Kržišnika
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v derbiju 14. kroga 2. SKL pred dobro napolnjeno tribuno v ŠD Poden dosegli pomembno zmago v boju za prvo ligo. Še drugič v letošnji sezoni so brez večjih težav premagali ekipo Term Olimie, ob zmagi z 92:77 pa je svoji krstni točki v članskem dresu LTH Castingsa dosegel Matej Kržišnik.

Člani, 2. SKL, 14. krog, ŠD Poden, sobota, 7.2.2015
LTH CASTINGS – Terme Olimia Podčetrtek 92:77 (27:23, 28:18, 20:17, 17:19)
LTH Castings: Kržišnik 2, Čančar 11 (5 skokov), Milašinović 19 (5 skokov), Mesiček 17 (5 podaj), Vršnik 2, Jamnik, Podvršnik, Hren 10 (5 skokov), Čajič 11, Lazić 14 (5 skokov), Kožuh, Troppan 6.
Terme Olimia Podčetrtek: Globovnik, Pešič 16, Kočevar 5, Trupaj 11, Žvan 9, Gobec, Spešič 7, Štruc 5, Remus 17, Švigelj 2, Kavgič 5.

POVEZAVA DO FOTOGALERIJE --> LTH CASTINGS - TERME OLIMIA PODČETRTEK (Foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)

Dvanajsta zmaga Škofjeločanov, osma zapored, šesta pred domačimi navijači in druga nad Termam Olimie. Četa Gašperja Potočnika in Jake Hladnika je še drugič v letošnji sezoni ugnala svoje najbližje zasledovalce in se tako v boju za Ligo Telemach 8 krogov pred koncem sezone nahaja v najboljšem položaju.

Škofjeločani hitro napovedali nov strelski večer
Približno 300-glava množica na tribuni dvorane Poden je lahko že v prvi četrtini videla, zakaj sta ekipi LTH Castingsa in Term Olimie trenutno prvi ekipi v 2. SKL. Trojke so padale z vseh strani, obe ekipi skupaj pa sta v uvodnih 5 minutah srečanja zbrali že kar 30 točk (15:15). Domača ekipa, ki v povprečju izmed vseh ekip v 2. SKL dosega največ točk v napadu, je z 27 točkami v eni sami četrtini napovedala nov izjemen strelski dan in gostom dala vedeti, da jih v kraju pod Lubnikom čaka izjemno težka naloga.

Z drugim delnim izidom 10:2 dokončno ušli gostom
Škofjeločani so se prvič resneje oddaljili v začetku druge četrtine, ko so po petih zaporednih točkah kapetana Toma Čajiča ter uspešnem polaganju Vlatka Čančarja in Lovra Hrena v 15. minuti z delnim izidom 10:2 ušli na 10 točk prednosti (38:28). Domači košarkarji so bili vidno razpoloženi, gledalce pa je v 18. minuti z odličnim zabijanjem dokončno na noge spravil Aleksandar Lazić, ki je sicer ljubitelje košarke v Škofji Loki ogrel že z izjemno blokado ob polaganju Reneja Žvana v 6. minuti srečanja. Eden izmed odločilnih nizov je sledil v tretji četrtini, ko so domačini z novim delnim izidom 10:2 ušli na visokih 19 točk prednosti (66:47). Gostujoči košarkarji so na vse pretege poizkušali ujeti domačo zasedbo LTH Castingsa, a jim bližje kot na 13 točk zaostanka (71:58) vse do konca srečanja ni več uspelo priti. V zaključku srečanja je domači trener priložnost ponudili tudi Davidu Jamniku, Mateju Kržišniku in Martinu Kožuhu, ki so prav tako kot vsi ostali varovanci Potočnika odlično izkoristili svoje minute. 16-letni Kržišnik je v zadnji minuti srečanja prav po podaji Jamnika dosegel svoji krstni točki v članskem dresu LTH Castingsa, 18-letni Kožuh pa se je v statistiko vpisal s skokom.

Znova nadskakali Podčetrtčane, sledi 21-dnevni tekmovalni premor
O tem, da smo bili v ŠD Poden priča pravemu derbiju ni dvoma. To potrjuje tudi podatek, da je kar 5 košarkarjev zaradi petih osebnih napak moralo predčasno zapustiti parket, ni šlo niti brez tehničnih napak, tehnični komisar pa je v poročilo o tekmi dodal, da je šlo za zelo dobro organizacijo tekmo, ki je bila odigrana v odličnem košarkarskem vzdušju. Tako kot v Podčetrtku je bil eden izmed glavnih razlogov za zmago Škofjeločanov dominacija v skoku, ki so ga domačini dobili s kar 36:19. Zaradi Pokala Spar sledi 21-dnevni tekmovalni premor, naslednji obračun pa Škofjeločane čaka v soboto, 28. februarja in sicer v Črnomlju pri vselej neugodni Kolpi. Navijačem hvala za obisk, upamo pa, da se v podobno visokem številu vidimo 7. marca, ko v ŠD Poden prihaja Slovan.

Lestvica: LTH Castings 12/2, Terme Olimia Podčetrtek 11/3, Vzajemci Lastovka 10/4, Kolpa Črnomelj 9/5, Parklji 8/6, Slovan 7/7, Triglav Elektro Gorenjska prodaja 7/7, ECE Celje 6/8, Plama Pur 5/9, Hrastnik 4/10, Litija 3/11, Ajdovščina 2/12.

Dejan Milašinović je tudi tokrat odigral izjemno pomembno vlogo ob zmagi Škofjeločanov. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Jernej Pešič je pred lepo napolnjeno dvorano Poden zbral 16 točk in bil drugi strelec gostov. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Med polčasom so se na parketu predstavili mlajši pionirji LTH Castingsa, ki so poželi velik aplavz gledalcev. (Foto: Igor Martinšek)