+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Tudi na Jesenicah do prepričljive zmage
slikcaČlanska ekipa Odeje je v tekmi 11. kroga 2. SKL za ženske prišla do nove prepričljive zmage, s katero ostaja na vrhu razpredelnice. Tokrat so bile varovanke Uroša Medena s 76:46 boljše od Kranjske Gore – Jesenic in se tako četi Tonija Čebulja oddolžile za poraz v 2. krogu.

Članice, 2. SKL za ženske, 11. krog, OŠ Prežihovega Voranca, sobota, 24.1.2015

Kranjska Gora – Jesenice – ODEJA 46:76 (12:17, 10:18, 14:22, 10:19)
Kranjska Gora – Jesenice: More 2, Felc 18, Brković 2, Jovanovič 1, Robič 5, Lumpert 2, Rozman 4, Pamić 12.
Odeja: Fijavž 10, Adamović 12, Istenič 2, Ažman 23, Stanonik 6, Sever 9, Zupan P. 14.

Zmagovalni niz Škofjeločank se nadaljuje. Po sedmih zaporednih zmagah so košarkarice Odeje nadigrale še Kranjsko Goro - Jesenice, ki do tega obračuna kot edina ekipa še ni pokleknila pred četo Uroša Medena. Ko sta se ekipi oktobra lani pomerili v Škofji Loki so se namreč zmage z 49:47 veselile gostujoče košarkarice, ki pa so bile tokrat povsem brez možnosti. Škofjeločanke so že na glavni odmor odšle s 13 točkami prednosti, v nadaljevanju pa svojo prednost le še poviševale.

Tekma proti Črnomlju odpade
Pri Odeji je tokrat blestela Monika Ažman, ki je tekmo končala pri 23 točkah, s 14 točkami pa ji je sledila Pia Zupan. Pri domači ekipi sta nekdanji igralki Odeje Sabina Felc (18) in Rebeka Brkovič (2) sta skupaj zbrali 20 točk. Ekipa Odeje bi morala naslednjo tekmo igrati že v petek proti Črnomlju, a so Črnomaljke izstopile iz lige, tako da se bo tekma registrirala z 20:0 v korist Škofjeločank.

Izjava po tekmi:
Pia Zupan (Odeja): »Pohvalila bi soigralke za zmago in obstoj na vrhu razpredelnice. Na tekmo na Jesenice smo odšle oslabljene, a z istim namenom kot na vsako drugo – tekmo dobiti. Vedele smo, da bo potrebno garati v obrambi in zaustaviti njihovo najboljšo igralko. Tekmo smo sicer pričele slabo, a nato smo z dobro obrambo, zadetimi meti z razdalje in nekaj lepimi protinapadi hitro ušle in se veselile nove zmage.«

Monika Ažman (Odeja) za portal slovenska-kosarka.si: »V tekmo smo vstopile z željo po zmagi. Po malo slabših prvih minutah smo se zbrale in nadaljevale tekmo tako, kot znamo. V prvem polčasu smo si nabrale že neko prednost. Z dobro obrambo v nadaljevanju smo nasprotnice prisilile v napake, zato je razlika narasla. Čestitam nasprotnicam za športno igro, soigralkam pa za zmago.«

Lestvica: Odeja 8/2, Ježica 8/2, Felix Zasavje 7/3, Krka 6/4, Ilirija 5/5, Kranjska Gora – Jesenice 5/4, Rogaška 4/6, Cerknica 1/9, Črnomelj 0/9.

Monika Ažman je bila s 23 točkami najboljša strelka srečanja. (Foto: Nejc Ziherl)