+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Na krilih razpoloženega Mesička (34) nadigrali Celjane
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so se iz zadnjega gostovanja v letu 2014 vrnili z visoko zmago. V Celju so bili prepričljivo boljši od domače ekipe ECE Celje (63:90), s 34 točkami (5/5 za tri točke) pa se je izkazal mladi Blaž Mesiček. V soboto, 20. decembra, na Poden prihaja Plama Pur.

Člani, 2. SKL, 8. krog, Gimn. Celje-center, sobota, 13.12.2014

ECE Celje – LTH CASTINGS 63:90 (16:28, 10:14, 22:27, 15:21)
ECE Celje: Perger 1, Felicijan 6, Kobale 11, Babič 2, Gradič 4, Oset 3, Gobec 15 (7 skokov), Fižuleto 2, Andjušič 5, Tratnik, Voglar, Krasniči 14 (5 skokov).
LTH Castings: Čančar, Milašinovič 6 (7 podaj), Mesiček 34, Vršnik 5, Podvršnik 21, Hren 2, Čajič 14 (5 skokov), Lazić 2, Troppan 6.

Članska zasedba LTH Castingsa je v tekmi 8. kroga 2. SKL potrdila, da zaenkrat bolje kot v dvorani Poden igra na gostovanjih. Po osmih krogih so Škofjeločani tisti, ki med vsemi v 2. SKL na gostovanjih dosegajo največje število točk (85,2 točke/srečanje). Tokrat so bili prepričljivo boljši od novinca v ligi, ki sicer velja za neugodnega tekmeca, kar so na svoji koži v letošnji sezoni že občutili Parklji iz Ljubljane.

Z delnim izidom 20:2 do prve večje prednosti
Škofjeločani so sicer po dveh minutah igre zaostajali že s 7 točkami razlike (7:0), a nato z delnim izidom 20:2 že takoj v prvi četrtini dokazali, da so boljša ekipa od Celjanov. Že v prvi četrtini je z 12 točkami svoj strelski večer napovedal Blaž Mesiček, ki je tokrat blestel v vseh elementih košarkarske igre. Domačini so se že v 15. minuti srečanja znašli v zaostanku s 15 točkami razlike (20:35), Škofjeločanom pa se nato kar nekaj časa ni uspelo še bolj oddaljiti. Celjane je v igri za preobrat poizkušal držati 22-letni Robi Gobec, ko pa sta se poleg Mesička razigrala še Andrej Podvršnik in Tomo Čajič, je bilo hitro jasno, da bodo Celjani na novo zmago morali počakati še vsaj teden dni. Prednost LTH Castingsa je iz minute v minuto naraščala in se na koncu ustavila pri 27 točkah (63:90).

Tokrat so bili Škofjeločani od svojega nasprotnika boljši v vseh elementih košarkarske igre, s 34 točkami (4/6 za dve točki, 5/5 za tri točke, 11/12 prosti meti) pa se je izkazal predvsem 17-letni Blaž Mesiček. Košarkarji LTH Castingsa so nasploh odlično izvajali proste mete (22/25), zbrali pa tudi več skokov od nasprotnika (35:27). Pri gostih je nekdanji košarkar LTH Castingsa Lovro Fižuleto tekmo končal pri 2 točkah.

Prihodnjo soboto na Podnu Plama Pur s Kolarevićem
Prihodnji konec tedna, natančneje v soboto, 20. decembra, bodo varovanci Gašperja Potočnika odigrali zadnje srečanje v letu 2014. V ŠD Poden bo pripotovala ekipa Plame Pur, za katero igra tudi nekdanji član LTH Castingsa Gregor Jakhel Kolarević. Bistričani so v uvodnih 8 krogih zbrali le 2 zmagi, kar pa ni realen pokazatelj kvalitete ekipe iz Ilirske Bistrice. Tekma na Podnu se bo pričela ob 18.15. Vljudno vabljeni.

Davor Gradič, igralec ECE Celja: "Na tekmo z LTH Castingsom smo prišli z željo, da zmagamo, ker smo na zadnjih treh tekmah imeli smolo. A ekipa Škofje Loke je pokazala svojo kvaliteto že v prvi četrtini z nezgrešljivimi meti. Naša obramba je bila vidno slabša, saj so nasprotniki prihajali do lahkih košev, s čimer nam je padla koncentracija. Do konca tekme so počasi povečevali vodstvo, ki ga nismo uspeli obrniti v naš prid. Sedaj nas čaka tekma proti ekipi Hrastnika, na katero se bomo dobro pripravili."
Matic Babič, igralec ECE Celja: "Več kot zaslužena zmaga ekipe LTH Castinsga, ki je bila od nas boljša v vseh elementih igre. Nam ne preostane drugo, kot da se zberemo in poizkušamo dobiti zadnjo tekmo v tem koledarskem letu."
Gašper Potočnik, trener LTH Castingsa: "V začetku tekme smo imeli nekaj težav, kasneje pa smo strnili vrste in dosegli nekaj lahkih košev. Celjani so imeli težave teči z nami. Tekmo smo mirno pripeljali do konca. Vedno je ekipa na prvem mestu. S strelskimi dosežki posameznikov se ne obremenjujemo. Blaž Mesiček je danes odigral dobro tekmo, za kar si zasluži pohvale. Tisti, ki ga spremljajo, vedo, da je velik talent. Čaka pa ga še veliko dela, če bo želel igrati na visokem nivoju."

Lestvica: Vzajemci Lastovka 7/1, Terme Olimia Podčetrtek 6/2, LTH Castings 6/2, Parklji 6/2, Kolpa Črnomelj 5/3, Triglav Elektro gorenjska prodaja 5/3, Slovan 4/4, Litija 2/6, Plama Pur 2/6, ECE Celje 2/6, Ajdovščina 2/6, Hrastnik 1/7.

Blaž Mesiček je v Celju odigral do sedaj najboljšo tekmo v dresu LTH Castingsa. (foto: Nejc Ziherl)