+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Z odlično tretjo četrtino ugnali Črnomeljčane
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa je v tekmi 4. kroga 2. SKL zabeležila prvo domačo zmago v letošnji sezoni, skupno tretjo v prvenstvu. Z rezultatom 93:76 so ugnali košarkarje Kolpe, ki so tako še tretjič v letošnji sezoni klonili. Škofjeločani so skok dobili s kar 36:18.

Člani, 2. SKL, 4. krog, ŠD Poden, sobota, 15.11.2014
LTH CASTINGS - Kolpa Črnomelj 93:76 (22:27, 25:19, 26:13, 20:17)
LTH Castings: Šiško 12 (5 skokov), Čančar 8, Milašinovič 10, Mesiček 10, Vršnik 4 (5 skokov), Jamnik, Podvršnik 16, Hren 6, Čajič 21 (5 skokov), Troppan 5 (5 skokov).
Kolpa Črnomelj: Janc 13, Lozar 4, Lamut, Henigman, Beličič, Mežan 10 (5 skokov), Zupan 12, Ristič 8, Cerkovnik 19, Kužnik 10.

Uspešno odgovorili na prvi nalet gostov
Košarkarji Kolpe so v preteklem krogu z visoko zmago nad Slovanom pokazali, da v letošnji sezoni ciljajo višje kot lani, ko so tekmovanje v 2. SKL zaključili na 8. mestu. Na krilih preboja v 4. krog Pokala Spar, v katerega so se uvrstili med tednom, pa so odločno pričeli tudi srečanje v Škofji Loki. Trener Vladimir Anzulović je bil že od samega začetka zelo aktiven in nenazadnje tudi zadovoljen z uvodom tekme. Blestel je predvsem Nejc Zupan, ki je v prvi četrtini zbral kar 10 točk in nosil največ zaslug, da so Črnomeljčani po 11 minutah igre že vodili s +7 (22:29). Škofjeločani so odgovorili z delnim izidom 10:3, s katerim so izid v 14. minuti poravnali na 32:32, po zaslugi razpoloženega Toma Čajiča pa so v 17. minuti po dolgem času spet povedli (39:38). Zadnje minute prvega polčasa so minile povsem v znamenju Blaža Mesička, ki je kar 7 točk od skupno 10 zbral v samem zaključku prvega dela tekme.

Z delnim izidom 21:3 do ključne prednosti
Tudi v drugem polčasu gostje niso popuščali. Škofjeločanov so se držali vse do 25. minute, ko je na semaforju pisalo 56:56, nato pa so domačini pritisnili na plin v naslednjih 6 minutah uprizorili delni izid 21:3. V tem delu tekme je bila obramba domačih na zelo visokem nivoju, nekaj ključnih potez pa sta povlekla izkušena Andrej Podvršnik in Tomo Čajič. »Ulitkarji« so tako v 31. minuti že povedli s 77:59, gostom pa niso dopustili, da bi se v zaključku srečanja resno približali.

Sledita dva težka gostovanja
Četa Gašperja Potočnika je bila tudi na obračunu s Črnomeljčani precej uspešna pri metu za tri točke (11/24 = 46 %), ob pogledu na statistiko pa izstopa predvsem podatek o skoku, ki so ga Škofjeločani dobili s kar 36:18. Pred ekipo LTH Castingsa sta sedaj dve zahtevni gostovanji. Prihodnjo nedeljo, 23. novembra, se košarkarji podajajo na gostovanje k Slovanu, teden dni kasneje pa Škofjeločane čaka še gostovanje pri trenutno vodilni Lastovki, ki po štirih odigranih krogih velja še za edino neporaženo ekipo.

Andrej Podvršnik, igralec LTH Castingsa: "Najprej čestitke ekipi Kolpe iz Črnomlja za borbo na tej tekmi, ki je zelo dobro vodena s strani Vladimirja Anzulovića. Mi smo v prvem polčasu igrali premehko v obrambi, v drugem polčasu pa smo zaigrali nekoliko bolj čvrsto. Boljša obramba v drugem polčasu ter ekipna igra v napadu sta nam prinesli zmago na tej tekmi."
Anže Cerkovnik, igralec Kolpe: "Tekma proti LTH Castingsu iz Škofje Loke je bila prva gostujoča tekma, na kateri smo bili konkurenčni. Imeli smo nekaj slabih minut v tretji četrtini, zato smo tudi izgubili. Na naslednjih tekmah moramo izboljšati skok v obrambi. Če nam bo to uspelo, bomo nevaren nasprotnik."
Domen Janc, igralec Kolpe: "Prvi polčas smo odigrali zelo dobro, se v večini držali trenerjevih navodil in držali stik z domačini. V drugem polčasu pa nam je popustila koncentracija, pobrali so nam preveč skokov v napadu in odigrali smo preslabo obrambo za presenečenje v gosteh."

Lestvica - 2. SKL: Vzajemci Lastovka 4/0, LTH Castings 3/1, Terme Olimia Podčetrtek 3/1, Parklji 3/1, ECE Celje 2/2, Triglav Elektro gorenjska prodaja 2/2, Ajdovščina 2/2, Plama Pur 1/3, Hrastnik 1/3, Litija 1/3, Kolpa Črnomelj 1/3, Slovan 1/3.

Tomo Čajič je bil z 21 točkami najboljši strelec domače zasedbe. (foto: Nejc Ziherl)
Ekipa LTH Castingsa prihodnjo soboto odhaja na gostovanje k Slovanu. (foto: Nejc Ziherl)