+386 59 935 619

03128-1000010043

SPAR: Po izjemnem preobratu zmanjkalo moči
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na povratnem srečanju 2. kroga Pokala Spar proti Portorožu poskrbeli za izjemen preobrat, a na koncu ostali brez moči za sam zaključek srečanja. Po zmagi z 81:69 so se napredovanja v 3. krog veselili Portorožani.

Pokal Spar, 2. krog, povratna tekma, ŠD Poden, torek, 20.10.2014

LTH Castings - PORTOROž 69:81 (6:25, 27:21, 24:11, 12:24) <89:77*>
LTH Castings: Šiško 10, Čančar 6, Mezek 11, Mesiček 13, Vršnik 5, Podvršnik 11, Čajič 13, Troppan.
Portorož: Barbarič 8, Močnik 19, Borse, Modrić 8, Čigoja, Buda 15, Hodžić 19, Besedič, Ožbolt 7, Katonar, Markič 5.

Če so košarkarji LTH Castingsa na prvi tekmi v Portorožu navdušili predvsem v prvem polčasu, pa temu na povratnem srečanju ni bilo tako. Škofjeločani so namreč obračun v dvorani Poden pričeli zelo nervozno, izgubili preveliko število žog, za nameček pa bili zelo nenatančni tudi pri zaključnem metu. Izkušena zasedba z Obale je to znala izkoristiti in si že po uvodnih 10 minutah priigrali visoko prednost.

Izjemen preobrat goste spravil v resen položaj
V pričetku druge četrtine so Portorožani povedli že s +21 (8:29), ker so prvo tekmo na domačem terenu dobili z 12 točkami razlike, je to pomenilo, da so Škofjeločani skupno zaostajali že za kar 33 točk. Visoka prednost je goste malce uspavala, mlada zasedba LTH Castingsa pa se ni predala. Iz minute v minuto se je prednost čete Konstantina Subotića topila, pred zadnjimi 10 minutami pa je bil izid na povratnem srečanju povsem poravnan (57:57). Gostujoči strateg je bil prisiljen reagirati, v igro pa je poslal izkušene Jureta Močnika, Saša Ožbolta, Stipeta Modrića, razpoloženega Alena Hodžića in visokega Nejca Budo. Škofjeločani so na krilih Blaža Mesička v 32. minuti celo povedli z 61:57, a kaj, ko so za povratek porabili preveč moči. Le-te jim je v zaključku obračuna vidno primanjkovali, kar so gostje znali izkoristiti in se tako prebili do nove zmage z 12 točkami razlike.

Škofjeločani so tako zaključili s tekmovanjem v Pokalu Spar, Portorožane pa v 3. krogu čakata dva obračuna s polzelskimi Hopsi. Varovance Gašperja Potočnika v soboto čaka nov ligaški obračun, saj v škofjeloško dvorano Poden prihaja Ajdovščina. Tekma se bo pričela ob 20. uri.

* - izid s prvega srečanja.

V nadaljnje tekmovanje Pokala Spar se je z 2:0 v zmagah in skupnim izidom 170:146 uvrstil KK Portorož.

Blaž Mesiček je tokrat srečanje končal pri 13 točkah. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Pri Portorožanih se je na parket vrnil izkušeni Sašo Ožbolt. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)
Igro LTH Castingsa je na čase odlično vodil Tomaž Mezek. (foto: Sergej Kapevski/slovenska-kosarka.si)