+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Sezona odprta z visoko zmago v Litiji
slikcaS sezono 2014/15 so pričeli tudi člani LTH Castingsa. V 1. krogu 2. SKL so slavili visoko zmago v Litiji. Končni rezultat je bil 69:92, vnovič pa so blesteli predvsem mladi košarkarji.

Člani, 2. SKL, 1. krog, ŠD Litija, sobota, 18.10.2014

Litija – LTH CASTINGS 69:92 (15:24, 11:23, 21:25, 22:20)
Litija: Peterca 3, Erjavec 2, Mavrin 15, Nučič 1, Germ 2, Koritnik 16, Trafela, Dobravec 16, Ovnik
LTH Castings: Šiško 13, Čančar 16 (5 skokov), Mezek 2, Mesiček 20, Vršnik, Jamnik, Podvršnik 14, Hren 6 (5 skokov), Čajič 19 (5 skokov + 5 podaj), Troppan 2.

Mlada škofjeloška zasedba je sezono v 2. SKL pričela tako kot smo si lahko le želeli. V Litiji, kjer se je LTH Castings lansko sezono precej namučil, je slavila prepričljivo in več kot zasluženo zmago z 92:69. Trener Gašper Potočnik je za začetek srečanja v igro poslal peterko Šiško-Mesiček-Podvršnik-Čajič-Troppan, ki je že v samem uvodu obračuna domačinom dokazala, da jih danes ne čaka lahka naloga. Že po treh minutah tekme je na semaforju pisalo 2:13, že v prvi četrtini pa je prednost gostov narasla tudi na 15 točk (9:24). V odlično organizirani igri so Škofjeločani na krilih dobre obrambe navduševali tudi v drugi četrtini, na glavni odmor pa so se podali s kar 21 točkami prednosti (26:47).

Košarkarji LTH Castingsa so pokazali, da so še kako željni igranja, tako da tudi v tretji četrtini ni bilo opaziti nikakršnega popuščanja. Igro je še naprej dobro vodil Žan Mark Šiško, ki je domačinom ukradel kar 5 žog, tudi pri metu pa bil skorajda nezgrešljiv (5/6 iz igre, 2/2 prosti meti). Še enkrat več se je izkazal tudi Blaž Mesiček, ki je bil z 20 točkami najboljši strelec srečanja, v napadu pa so izkazali še Vlatko Čančar (4/5 za tri točke), Tomo Čajič (19 točk) in Andrej Podvršnik (14 točk). Kljub temu, da strelsko nista izstopala, pa sta pomemben delež k zmagi pod košem dodala tudi izkušena Lovro Hren in Uroš Troppan.

Sledita dve domači srečanji
Škofjeločane sedaj najprej čaka povratno srečanje 2. Kroga Pokala Spar. Spomnimo, četa Gašperja Potočnika je prvo tekmo v Portorožu izgubila za 12 točk. Tekma se bo pričela ob 20.15. V soboto pa Ulitkarje čaka tudi prvo domače srečanje v 2. SKL. V dvorano Poden namreč prihaja Ajdovščina, ki je v 1. krogu morala priznati premoč Slovanu. Vljudno vabljeni na obe srečanji. Vstop na pokalno je prost, na ligaški pa si boste lahko uredili tudi članstvo, s katerim boste za vsega 10€ brezplačno vstopali na vse domače tekme.

Izjavi po tekmi: (slovenska-kosarka.si)
Jošt Peterca, igralec Litije: "Zelo slaba z naše strani predvsem v obrambi, kjer smo dopustili Škofji Loki, da so se razigrali. V napadu pa se nam pozna neuigranost in zato je prevečkrat prišlo do tega, da se akcije niso izpeljale do konca. Naredili smo preveč napak na obeh koncih igrišča, preveč izgubljenih žog in premalo koncentracije. Tako je Škofja Loka zasluženo zmagala, saj je trenutno bolje pripravljena in uigrana ekipa. Z naše strani pa mislim, da bo, oziroma bo moglo biti že naslednje kolo precej bolje, ko se nam pridruži še Urban Gorjanc."

Blaž Mesiček, igralec LTH Castingsa: "O nasprotni ekipi pred tekmo nismo vedeli prav veliko. Zavedali smo se da imajo enake cilje kot mi in da ne bo lahko. Tekmo smo odprli z visokim odstotkom zadetih metov in dobro obrambo. Hitro smo povedli ter nato rezultat kontrolirali skozi celotno srečanje. V drugem polčasu smo v določenih trenutkih malce popustili v obrambi, vendar uspeh v napadu nikoli ni bil vprašljiv. Vsekakor nam je ta zmaga dala dodatno samozavest, ki jo potrebujemo pred povratno tekmo pokala Spar proti Portorožu, kjer lovimo zaostanek dvanajstih točk."

Lestvica: LTH Castings 1/0, Parklji 1/0, Triglav Elektro Gorenjska prodaja 1/0, Terme Olimia 1/0, Lastovka Domžale 1/0, Slovan 1/0, Ajdovščina 0/1, Plama Pur 0/1, Kolpa Črnomelj 0/1, ECE Celje 0/1, Hrastnik 0/1, Litija 0/1.