+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Pomembna zmaga na gorenjskem derbiju
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 20. kola Lige Nova KBM zabeležili pomembno zmago v boju za obstanek med elito. Na gorenjskem derbiju so z rezultatom 81:74 ugnali Šenčur GGD in prišli do 6. zmage v sezoni, 3. na domačem parketu.
Prispeval: KZS

LTH CASTINGS - GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 81:74 (16:20, 20:11, 24:18, 21:25)
LTH Castings: Čibej 4 (4:4), Ristić 4, Bilić 18 (6:6), Greene 20 (3:3), Kegler 13 (5:7), Jugovic 11 (4:4), Grum 3 (1:1), Milašinović 3, Rodič 5 (0:3).
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 12 (3:4), Tešić 15 (0:1), Rojc 6 (2:4), Murić 7 (1:4), Malovčič 2, Novak 11 (0:3), Hrštić 15 (2:3), Walford 4 (2:2), Ahmedović 2.

Škofjeločani so glede na stanje na lestvici v 20. kolu Lige Nova KBM pripravili presenečenje. Ekipa z dna razpredelnice je premagala tretjeuvrščenega. Domačini, ki so pred tem doživeli dva zaporedna poraza, so do pomembne zmage v boju za obstanek prišli na račun bolj borbene in željne predstave, s katero so si predvsem ob koncu tretje četrtine priigrali prednost, ki je niso več izpustili iz rok.

Šenčur pa je imel pred tem štiri zmage na petih tekmah, po skupno devetem porazu pa ostaja tretji. Tam ima štiri točke zaostanka za Heliosom in pet za Krko. Prav slednja se bosta v derbiju kola merila v sredo v Novem mestu.

Prvi polčas je minil v bolj ali manj izenačeni predstavi, v kateri sta obe ekipi imeli svoje minute. Največ, za sedem točk, so vodili gosti, ki pa so imeli v drugi četrtini kar nekakšen strelski mrk, tako da so na glavni odmor šli domačini s prednostjo petih točk.

V tretji četrtini so domači košarkarji prišli tudi do 11 točk prednosti, medtem ko Šenčurju nič ni šlo od rok, niti prosti meti, ki so jih dotlej metali 3:11, na koncu pa 10:21.

V uvodu zadnjih desetih minut so Škofjeločani pobegnili za 12 točk, toda Šenčur se še ni vdal in se držal na ulovljivi razliki. Ko pa je Greene minuto in pol pred koncem ob polaganju zadel še dodaten prosti met, je prednost znašala devet točk. To pa je bil dovolj velik zalogaj za relativno mirno končnico.

Pri domačih, ki so sicer izgubili kar 21 žog (deset več kot tekmeci), je bil z 20 točkami najboljši Javon Greene, 18 točk in devet skokov je dodal Siniša Bilić. Pri gostih pa 15 točk zbral Srdjan Tešić, Dino Murić pa je bil s 13 skoki najboljši skakalec tekme.

LTH Castings bo v 21. kolu v nedeljo gostoval v Rogaški Slatini, Šenčur pa bo gostil Krko.

Bilić je tekmo končal pri 18 točkah in 9 skokih. (Foto: Jan Bernik)