+386 59 935 619

03128-1000010043

LTH CASTINGS JE PRVAK 2. SKL!
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so prvaki 2. SKL! Četa Igorja Dolenca je v finalni seriji z 2:0 v zmagah ugnala novomeške Trote in si tako priigrala vstopnico za Ligo Nova KBM za prihajajočo sezono 2022/23.

Člani, 2. SKL, finale, 2. tekma, ŠC Livada, sreda, 20.4.2022
Troti : LTH Castings 81:85 (15:31, 14:20, 30:19, 22:15)
Troti: Janc 13, Abram 2, Ristič 19, Vidrih, Prus 3, Klavžar 6, Pavić, Radović, Gorenc 15, Reberšak 6, Janežič 17 (8 skokov), Hočevar.
LTH Castings: Čibej 12 (5 podaj), Zdolšek, Ristić 11, Lotrič 17 (9 skokov), Frelih, Grum 8, Bošnjak 15, Vršnik 11 (12 skokov), Sočak, Rodič 7 (5 skokov), Jugovic 4.

#7 Tim Lotrič - 31 minut, 17 točk (3/5 za dve, 2/3 za tri, 5/7 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu), 3 podaje, 2 osebni napaki, 5 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge; +/- = +11, indeks 21.

Dejstvo, da je bila ekipa LTH Castingsa edina, ki je v letošnji sezoni prišla do zmage na vročem gostovanju v Novem mestu, je napovedovalo nov izjemno zahteven obračun. Varovanci Igorja Dolenca so dvoboj odprli zelo odločno in že v 8. minuti tekme pobegnili na visokih 14 točk prednosti (8:22). Z odlično igro v napadu so Ulitkarji nadaljevali tudi v drugi četrtini, na glavni odmor pa odšli s prednostjo kar 22 točk (29:51). V 22. minuti je Matej Čibej s svojo 4. trojko poskrbel za najvišje vodstvo Škofjeločanov (31:56), po minuti odmora Nejca Kobala pa so se prebudili tudi Troti. Črt Ristič in Simon Gorenc sta začela zadevati izza črte 6,75, tudi v vrste LTH Castingsa pa se je vneslo nekaj nervoze. Prednost Ulitkarjev se je tako iz minute v minuto nižala, po trojki Rističa v 38. minuti pa je ni bilo več (80:80). Takrat je odgovoril Rade Rodič, ki je najprej zadel trojko, nato pa žebelj v krsto Novomeščanov zabil še s košem pod samim obročem, kjer ga je lepo našel Čibej.

V Novem mestu se je takoj po koncu srečanja začelo veliko veselje Škofjeločanov, ki so od sredine decembra briljirali v 2. SKL. Na zadnjih 19 tekmah so namreč zabeležili kar 18 zmag in se tako povsem zasluženo veselili naslova prvaka 2. SKL in s tem tudi vstopa v Ligo Nova KBM za prihodnjo sezono 2022/23.

Ob tem se KK Škofja Loka iskreno zahvaljuje Trotom za izjemno fair pristop ter tudi zelo lepo potezo po koncu srečanja. Ko je trener LTH Castingsa Igor Dolenc po »tušu«, ki so mu ga v garderobi pripravili igralci, ostal brez suhih oblačil, so zanj poskrbeli prav Troti, ki so mu podarili klubski pulover z napisom Troti.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
Zasluženo smo postali prvaki 2. SKL, saj smo bili najboljši že po rednem delu, v končnici pa samo potrdili primat. Naslov je zasluga igralcev, trenerjev, klubskih delavcev - zanesenjakov, navijačev in sponzorjev, ki nam omogočajo kvalitetno delo. Še posebej bi izpostavil LTH Castings, ki je nas zvesti sponzor že 30 let.