+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: LTH Castings na krilih Čibeja do zmage nad Sežanci
slikcaKošarkarji LTH Castingsa nadaljujejo z dobrimi predstavami v 2. SKL. V ŠD Poden so na šesti tekmi zabeležili že peto zmago in se na drugoligaški razpredelnici povzpeli na sam vrh.

Člani, 2. SKL, 6. kolo, ŠD Poden, sobota, 6.11.2021
LTH Castings : Mesarija Prunk Sežana 92:91 (23:20, 25:17, 19:21, 25:33)
LTH Castings: Čibej 20, Zdolšek 13, Ristić 2, Lotrič 17 (6 skokov), Frelih, Grum 8, Kuralt, Bošnjak 16 (6 skokov), Vršnik 6 (8 skokov), Sočak 2, Rodič 3, Jugovic 5.
Mesarija Prunk Sežana: Mugoša, Pristopnik 11, Jogan 2 (6 skokov), Pandža, Gorbachov 19 (6 skokov in 5 podaj), Pavićević 13 (5 skokov), Fiore, Ličen 18 (14 skokov + 5 podaj), Hirschmann 25, Šturm 3, Kunovac, Kukanja.

#4 Matej Čibej - 24 minut, 20 točk (6/7 za dve, 8/12 prosti meti), 2 podaji, 4 osebne napake, 10 izsiljenih osebnih napak, 4 pridobljene žoge, 1 blokada; +/- = +1, indeks 20.

Košarkarji LTH Castingsa so Sežancem zadali nov udarec. Po tem, ko so jih izločili v Pokalu Spar, so jih premagali še v prvenstveni tekmi, s čimer so na lestvici skočili na sam vrh. Že na samem začetku dvoboja je blestel Matej Čibej, ki je poskrbel za nekaj ukradenih žog, odlično pa odigral tudi v napadu. Mladi košarkar je bil eden najbolj zaslužnih, da so se Sežanci kljub večim zadetim trojkam (od začetka so jih zadeli 5 od 6) znašli v zaostanku in večji del tekme lovili domačo ekipo. Ko Čibeja ni bilo na igrišču, so svoje dodali še ostali igralci, med katerimi so izstopali Boris Bošnjak, Tim Lotrič in Anže Zdolšek. Sežanci so dolgo lovili Škofjeločane in jih v zadnji četrtini nekajkrat skoraj povsem ujeli. V zadnji minuti je Balša Pavićević zaostanek gostov znižal na eno samo točko (87:86), nato pa sta zmago domačinom dokončno zagotovila Dominik Vršnik in Matej Čibej. V zadnji sekundi je najkoristnejši igralec srečanja Jure Ličen s trojko postavil končni izid 92:91.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
V zahtevnem prvenstvenem srečanju smo uspeli premagati vztrajne Sežance. Zgrešili smo sicer 15 prostih metov, a nas to na koncu ni kaznovalo. Pohvale Čibeju za dobro partijo.

Naslednja tekma
Člani, Pokal Spar, 3. kolo, prva tekma, ŠD OŠ Milojke Štrukelj, torek, 9.11.2021
Gorica : LTH Castings (20.00)