+386 59 935 619

03128-1000010043

Sezono z zmago odprli tudi člani LTH Castingsa
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 1. kola 2. SKL za moške z rezultatom 69:59 odpravili ekipo Brinox Medvode. Največ točk (17) je za domače zbral Anže Zdolšek, 15 jih je dodal Tim Lotrič.

Člani, 2. SKL, 1. kolo, ŠD Poden, torek, 5. 10. 2021
LTH Castings - Brinox Medvode 69:59 (17:17, 14:7, 15:19, 23:16)
LTH Castings: Čibej, Zdolšek 17 (6 skokov), Kuralt 8, Lotrič 15, Frelih, Grum 12, Ristić 2, Bošnjak 7 (5 skokov), Vršnik 8, Sočak, Rodič, Jugovic.
Brinox Medvode: Škrlec, Berlič 2, Jesih 11, Marković, Hudobivnik, Žepič 8 (8 skokov), Mišič 8, Purič 4, Brenkuš, Zemljič 2, Bovha, Ribnikar 24 (5 skokov).

Naj igralec LTH Castingsa:
#5 Anže Zdolšek - 27 minut, 17 točk (5/7 za dve, 1/4 za tri, 4/5 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 5 izsiljenih osebnih napak, 3 izgubljene žoge, 4 pridobljene žoge; +/- = +13, indeks 20.

Škofjeločani so tako v prvi kot tudi v drugi polčas krenili premalo odločno, kar so gostje znali kaznovati. V začetku obračuna jih je v izdatnejše vodstvo z dvema trojkama popeljal Jure Ribnikar, po tem, ko so Ulitkarji v nadaljevanju rezultatsko tehtnico poravnali in kasneje tudi povedli, pa je v začetku drugega dela tekme sledil nov padec. Medvodčani so se po dveh trojkah Jakoba Jesiha približali, po novem košu Ribnikarja pa celo povedli (33:35). Varovanci Igorja Dolenca so se v nadaljevanju zbrali, razpoloženemu Timu Lotriču pa se je z nekaj dobrimi potezami tako v napadu kot tudi v obrambi pridružil še Anže Zdolšek. Ko je slednji v 39. minuti zadel trojko za 67:56, je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

Že čez teden dni, v torek, 12. oktobra, Škofjeločane čaka nova ligaška preizkušnja. V ŠD Poden prihajajo Troti. Tekma se bo pričela ob 20. uri. Za vstop v dvorano velja pogoj PCT.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
V nervozni tekmi smo po velikem številu napak uspeli zmagati. Led je prebit, čestitam ekipi Medvode za prikazano igro, mi pa smo z mislimi in pripravami že na naslednji torkovi tekmi proti Trotom.