+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Jugovic in Kegler zrežirala pomembno zmago v Laškem
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so v tekmi 17. kola Lige Nova KBM zabeležili izjemno pomembno zmago na gostovanju v dvorani Tri lilije. Prvi del sezone bodo Škofjeločani zaključili na domačem Podnu, kamor v soboto, 11. februarja, prihaja Rogaška.
Prispeval: KZS

Liga Nova KBM, 17. kolo, Tri lilije, Laško, petek, 3.2.2023
ZLATOROG LAŠKO : LTH CASTINGS 76:77 (21:18, 16:19, 17:12, 22:28)
Zlatorog Laško: Bailey 6 (4:4), Copot 23 (3:5), Miljković 3 (1:4), Vujasinović 20, Tratar 4, Samojlović 18 (4:4), Urbanija 2.
LTH Castings: Čibej 8, Jugovic 11, Ristić 4 (0:1), Frelih 4, Grum 2 (2:2), Bilić 12 (2:2), Rodič 9, Greene 15 (1:2), Kegler 12 (1:1).

V Laškem sta se merili zadnjeuvrščeni ekipi prvenstvene razpredelnice Lige Nova KBM, obe sta imeli do dvoboja štiri zmage in 12 porazov. Prvo medsebojno tekmo so dobili Škofjeločani (83:73), Laščani pa so jim na domačem igrišču želeli vrniti z enako mero. V večjem delu tekme so bili na dobri poti, toda v zadnjih sekundah so bili vendarle nekoliko bolj zbrani gosti, ki so se veselili minimalne zmage. Njihov junak v zadnji minuti tekme je bil Mario Jaquan Kegler.

Tekma je bila izenačena, nobena ekipa si do konca tretje četrtine ni priborila več kot šest točk prednosti. Petnajst sekund pred zadnjim odmorom je Zlatorog s trojko Daniela Vujasinovića ušel za osem točk, a le nekaj sekund pozneje mu je vrnil Rade Rodić, tako da je bila pred zadnjim delom razlika pet točk.

Na začetku zadnje četrtine je spet narasla na osem, a se tudi hitro stopila. Dobrih pet minut pred koncem so se Gorenjci približali na točko zaostanka, dve minuti in 14 sekund izenačili na 71:71, s trojko Keglerja pa tudi povedli s 74:71.

Toda Štajerci so na hitro dosegli pet točk, kazalo je, da se bodo rešili, toda 15 sekund pred koncem je Kegler dosegel koš, ob tem pa izsilil še osebno napako. Z zadetim prostim metom je spet svojo ekipo popeljal do vodstva, ki je zadostovalo za zmago.

LTH Castings bo v naslednjem kolu Lige Nova KBM gostil Rogaško, Zlatorog pa bo gostoval pri Krki.

Miloš Miljković, košarkar Zlatoroga Laško: Verjetno bo potrebno spremeniti naš odnos. Morali bomo porabiti več energije in dobiti dve tekmi več kot Loka.

Igor Dolenc, trener LTH Castingsa: Rad bi čestital celotni ekipi, ki je pokazala, kaj je v košarki zelo pomembno - da se ne predaš, dokler sirena ne označi konca tekme. V Laškem nikoli ni lahko igrati, tokrat nam je uspelo. Navijače vabim, da nas pridejo podpret na zadnjo tekmo prvega dela prvenstva, ko na Poden prihaja Rogaška.