+386 59 935 619

03128-1000010043

2. SKL: Velik preobrat za velikansko zmago nad Troti
slikcaEkipa LTH Castingsa je z zmago na derbiju 13. kola 2. SKL znova zasedla vrh drugoligaške lestvice. V Novem mestu se je z 29 točkami izkazal Luka Grum, v zaključku tekme je na sceno stopil Dominik Vršnik.

Člani, 2. SKL, 13. kolo, ŠC Livada, sobota, 8.1.2022
Troti : LTH Castings 85:91 (19:25, 31:16, 18:21, 17:29)
Troti: Janc 5, Abram 9, Ristič, Smodiš 6, Vidrih 18 (6 skokov), Prus 9 (7 podaj), Klavžar 2, Pavić 4 (5 skokov), Gorenc 12, Nikolič 5, Janežič 15.
LTH Castings: Čibej 19 (6 podaj), Zdolšek 5, Ristić 4, Lotrič, Frelih 5 (5 skokov), Grum 29 (6 skokov), Šimenc, Bošnjak 2, Vršnik 17 (8 skokov), Sočak, Rodič 2, Jugovic 8.

#9 Luka Grum - 39 minut, 29 točk (5/8 za dve, 4/6 za tri, 7/7 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu), 3 podaje, 2 osebni napaki, 6 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 1 pridobljena žoga, 1 blokada, 1 prejeta blokada; +/- = +11, indeks 33.

Košarkarji LTH Castingsa so kot prvi v letošnji sezoni prišli do zmage v ŠC Livada. Domači Troti so pred tem na domačem tednu premagali vseh šest tekmecev. Prav tako so Škofjeločani s to zmago prekinili niz štirih zaporednih ligaških porazov proti Trotom. Pred tem so Novomeščane nazadnje premagali aprila leta 2019, prav tako v Novem mestu. Bilo je 76:89.

Sprva sicer ni kazalo na zmago Ulitkarjev. Ti so tekmo dobro odprli, v prvi in drugi četrtini nekajkrat povedli s 6 točkami prednosti (17:23, 19:25, 25:31), a zaključek prvega polčasa je pripadel domačinom. Ti so v 17. minuti že povedli z 9 točkami prednosti (42:33), prav tolikšna je bila prednost Novomeščanov tudi ob odhodu na glavni odmor (50:41). Škofjeločane sta v nadaljevanju na meji ulovljivega zaostanka držala odlična Luka Grum in Matej Čibej, v zaključku tekme pa se jima je pridružil še Dominik Vršnik. Prav ta je pri zaostanku za 10 točk (82:72) 6 minut pred koncem stvari vzel v svoje roke in od tedaj naprej nanizal kar 11 točk. Škofjeločani so tako v samem zaključku tekme zrežirali preobrat, ki jih je povzdignil na 1. mesto lestvice.