+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Po slabšem začetku pritisnili na plin in nadigrali Litijane
slikcaKošarkarji LTH Castingsa se je od dvorane Poden v koledarskem letu 2021 poslovila z zmago. V tekmi 11. kola 2. SKL so bili Škofjeločani prepričljivo z 78:62 boljši od Litije. Prvi del sezone Ulitkarji z 8 zmagami in 3 porazi končujejo na 3. mestu.

Člani, 2. SKL, 11. kolo, ŠD Poden, sobota, 18.12.2021
LTH Castings : Litija 76:62 (12:20, 31:15, 16:16, 19:11)
LTH Castings: Čibej 1, Zdolšek 8, Ristić 4 (5 skokov), Lotrič 7 (5 skokov), Frelih, Grum 16, Kuralt 2, Bošnjak 6, Vršnik 10, Sočak 3, Rodič 16, Jugovic 5.
Litija: Železnik, Zagorc 13, Strel 6, Novak 9, Zadnik 10 (6 podaj), Kotar 4, Pušič 4, Žagar, Sakač, Vrtačnik Horvat, Korman 12 (8 skokov), Husičič 4.

#14 Rade Rodič - 19 minut, 16 točk (1/2 za dve, 4/5 za tri, 2/2 prosti meti), 4 skoki (2 v napadu), 1 osebna napaka, 5 izsiljenih osebnih napak; +/- = +14, indeks 18.

Škofjeločani dvoboja proti Litiji niso pričeli dobro. Pomočnik trenerja Siniša Banović, ki je tokrat odvodil celotno srečanje, je moral že v 5. minuti tekme poseči po minuti odmora, saj so gostje hitro prišli do lepe prednosti. Bilo je 2:10, v 7. minuti so Litijani že vodili za 10 točk (4:14). Končni rezultat prve četrtine (12:20) je postavil Dominik Vršnik. Še v 15. minuti tekme so gostje vodili za 12 točk (21:33), v nadaljevanju dvoboja pa smo gledali povsem drugačen obraz domače ekipe. Preobrat sta napovedala Tim Lotrič in Tim Sočak, katerima se je kasneje pridružil še Luka Grum, delni izid 22:2 pa je s košem le nekaj sekund pred koncem prvega polčasa zaključil Stefan Ristić. V drugi polovici srečanja se je razpoloženim domačim košarkarjem pridružil še Rade Rodič in zmagovalec je bil kmalu odločen.

Koledarsko leto 2021 bodo člani LTH Castingsa zaključili v Medvodah, kjer jih v sredo, 22. decembra, čaka tekma 12. kola. V primeru zmage bi lahko leto zaključili na visokem 2. mestu.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
Po nervoznem uvodu smo uspeli strniti vrste v obrambi, v napadu pa začeli zadevati. Končno je dobro odigral Grum, kateremu se je pridružil Rodič.