+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Škofjeločani v nepopolni postavi nadigrali Branik
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so se po dveh porazih vrnili na zmagovalne tirnice. Na domačem terenu so bili prepričljivo z 81:50 boljši od ekipe AKK Branik.

Člani, 2. SKL, 10. kolo, ŠD Poden, sobota, 24.4.2021
LTH Castings : AKK Branik 81:50 (23:8, 19:21, 23:14, 16:7)
LTH Castings: Čibej 11 (6 podaj), Zdolšek 11, Vesel 7, Frelih 7, Grum 20, Škrlec 7, Bošnjak 5, Vršnik 4 (8 skokov), Sočak 6, Bertoncelj 3.
AKK Branik: Tratnik, Gavrič, Hrstić 11 (5 skokov), Benič 3, Krajnc, Gajšek 2, Struger 5, Vrečko 8 (5 skokov), Nuhanovič 15 (7 skokov), Petrovič 6

Naj igralec LTH Castings:
#9 Luka Grum - 34 minut, 20 točk (1/4 za dve, 5/6 za tri, 3/4 prosti meti), 4 skoki (vsi v napadu), 3 podaje, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi; +/- = +23, indeks 22.

Kljub temu, da so nastopili brez Erika Kralja, Tilna Jugovica in Tima Lotriča, so Škofjeločani že v prvi četrtini pokazali, kdo je gospodar v ŠD Poden. Proti Mariborčanom, ki so se na nekaterih preteklih srečanjih že dokazali za neugodne tekmece, so prvih 10 minut dobili z rezultatom 23:8, prednost pa v drugem polčasu le še povečevali. Z 20 točkami in 4 skoki se je izkazal Luka Grum, ki je zadel kar 5 trojk iz 6 poizkusov. Odlično je znova odigral Anže Zdolšek, s 4 podajami pa je bil v tej košarkarski prvini najuspešnejši Matevž Bertoncelj.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
Kljub odsotnosti nekaterih igralcev smo s trdo igro v obrambi visoko premagali nasprotnika. Pohvalil bi pristop in borbenost.