+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani: Grum in Bošnjak blestela ob uvodni zmagi v Novi Gorici
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa je sezono 2020/2021 pričela na najboljši možen način. V uvodnem kolu so se Škofjeločani predstavili v Novi Gorici in domačine premagali z rezultatom 72:62. Blestela sta predvsem Luka Grum in Boris Bošnjak.

Člani, 2. SKL, 1. kolo, ŠD OŠ Milojke Štrukelj, sobota, 26.9.2020
Gorica - LTH Castings 62:72 (18:15, 14:22, 18:17, 12:18)
Gorica: Vinazza 11 (7 skokov in 5 podaj), Ristovski 3, Močnik 18, Marcetič 3, Barović, Lipičar 2, Gavez 2, Tavčar 2, Petejan 13 (7 skokov), Devetak 6, Mučič, Artukovič 2.
LTH Castings: Čibej, Škrlec, Vesel 8 (6 podaj), Lotrič, Frelih, Grum 20 (6 skokov), Ružič 4 (7 podaj), Bošnjak 19 (7 skokov), Vršnik 6, Sočak 6, Kralj 6, Jugovic 3.

#9 Luka Grum - 35 minut, 20 točk (4/4 za dve, 3/6 za tri, 3/4 prosti meti), 6 skokov (1 v napadu), 1 podaja, 6 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 5 pridobljenih žog; +/- = +10; indeks = 26.

Kljub temu, da je od zgodovinske zmage, ki je Škofjeločanom leta 2005 prinesla mesto med slovensko košarkarsko elito, je spomin na gostovanje v Novi Gorici še vedno živ. Četa Igorja Dolenca se je tokrat zoperstavila izkušenejši zasedbi Gorice in se domov vrnila z zmago. Začetek Ulitkarjev je bil bled, o čemer priča podatek, da so domačini v 7. minuti srečanja že povedli z rezultatom 12:2. Škofjeločani so takrat znali odgovoriti in se po trojki Luke Gruma v 9. minuti že približali na le točko zaostanka (14:13). Prvič so košarkarji LTH Castingsa povedli v 13. minuti (20:22), v 26. minuti pa je prednost gostov narasla že na 9 točk (38:47). Domačini so še enkrat zapretili in v 30. minuti zaostanek znižali na vsega 2 točki (50:52), da so Škofjeločani lažje zadihali, pa sta nato z nekaj pomembnimi potezami poskrbela Grum in Boris Bošnjak.

Izjava trenerja LTH Castingsa Igorja Dolenca po tekmi:
Po zmedi na začetku tekme, smo se uspeli vsaj obrambno konsolidirati. V napadu smo skozi celotno srečanje delali nerazumljive napake, a borbenost ni popuščala skozi celotno srečanje, kar je tudi odločilo dvoboj.